متاورس، دوقلوهای دیجیتال، هوش مصنوعی محاوره‌ای و بسته‌بندی تراشه‌های نیمه هادی، هر یک زمینه بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند. اما تمامی آنها در زیر یک سقف در یک گروه تجاری رو به رشد فناوری گرد هم آمده‌اند که متعلق به میلیاردرهای Weili Dai و Sehat Sutardja است. اخیراً، دو مورد از این فناوری‌ها یعنی هوش مصنوعی مکالمه‌ای و متاورس توسط Meetkai گرد هم آمدند. در اصل Meetkai یک دوقلوی دیجیتالی از کارخانه بسته‌بندی تراشه‌های Silicon Box به ارزش ۲ میلیارد دلار ایجاد کرده است.  

به گزارش هوشیو، هدف از راه‌اندازی کارخانه بسته‌بندی «سیلیکون باکس»، توسعه نوآوری‌ها در فناوری چیپ‌لت‌ها یا ماژول‌ها برای تراشه‌هاست که می‌توان آن‌ها را با یکدیگر وصل کرد تا یک «سوپر تراشه» بسازند. این تراشه‌ها با فناوری بسته‌بندی خاصی که Silicon Box خواهد داشت، به یکدیگر وصل می‌شوند. جیمز کاپلان مدیرعاملMeetkai، در مصاحبه‌ای با GamesBeat گفت که طراحی کارخانه با استفاده از ابزارهای متاورس، به تجسم اینکه کارخانه نهایی چگونه خواهد بود، کمک کرده و برای اهداف آموزشی مفید خواهد بود.

دوقلوهای دیجیتال را می‌‌توان به عنوان یک نسخه صنعتی از متاورس در نظر گرفت، دنیایی از جهان‌های مجازی که اولین‌بار توسط نویسنده نیل استفنسون در رمان تصادف برفی در سال ۱۹۹۲ تصور شد. شرکت‌ها، دوقلوهای دیجیتالی کارخانه‌های خود را در فضای متاورش ایجاد می‌کنند تا بتوانند ببینند کارخانه‌ها قبل از ساخته شدن چگونه خواهند بود. دوقلوهای دیجیتال به کامل شدن طرح‌ها کمک می‌کنند و حسگرهای موجود در کارخانه‌های واقعی می‌توانند، داده‌ها را به دوقلوهای دیجیتال منتقل کنند تا طراحی کلی را بهبود بخشند. در حالی که MeetKai در ابتدا با توسعه هوش مصنوعی مکالمه‌ای شروع کرد و سپس متاورس مصرف‌کننده را توسعه داد، با این حال، این شرکت اکنون تمرکز خود را به دوقلوهای دیجیتالی معطوف کرده است.

Silicon Box اخیراً افتتاحیه تأسیسات فیزیکی ۸۰۰۰۰۰ فوت مربعی خود را در سنگاپور جشن گرفت و همزمان ماکت دیجیتال MeetKai  را در متاورس معرفی کرد. MeetKai با استفاده از قدرت هوش مصنوعی پیشرفته و فناوری‌های متاورس، یک نسخه مجازی از امکانات جدید Silicon Box ایجاد کرده است که فرصت‌هایی را برای رشد کسب‌وکارها و توسعه استعدادها ارائه می‌دهد.

کاپلان گفت:«با استفاده از فناوری‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی و متاورس، ما می‌توانیم کپی‌های مجازی از هر محیط فیزیکی ارزشمند برای کسب‌وکارها بسازیم.»

این کارخانه در آینده میزبان هزاران شغل خواهد بود و دوقلوی دیجیتال Meetkai به عنوان ابزاری برای جذب نیرو و به‌منظور کمک به حضور این کارکنان، نظرسنجی خواهد کرد و به این ترتیب تجسم نوع مشاغلی را که آن کارمندان انجام خواهند داد، آسان‌تر می‌کند. Meetkai از هوش مصنوعی مولد برای بهبود فناوری خود استفاده کرده است.

دای، یکی از بنیان‌گذاران و رئیس اجرایی MeetKai، گفت:«ما به فناوری پیشرو متاورس و هوش مصنوعی MeetKai و پتانسیل آن برای قدرت بخشیدن به صنعت نیمه هادی جهانی به روشی جدید بسیار افتخار می‌کنیم. شرکای ما نقش مهمی در هدایت ماموریت MeetKai برای استقرار فناوری‌های متاورس و هوش مصنوعی پیشگامانه و در عین حال قابل دسترس برای همگان دارند. ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری استراتژیک خود با Silicon Box هستیم، که یک راه‌حل عملی در دنیای واقعی برای بسته‌بندی پیشرفته تراشه‌ها ارائه داده که می‌تواند برای پلتفرم‌های محاسباتی نسل بعدی در عصر هوش مصنوعی استفاده شود و مشکل کلیدی را که مانع پذیرش چیپلت‌ها می‌شود را حل نماید.»

همانطور که MeetKai مستقر در لس‌آنجلس حوزه فعالیت خود را به مشاغل در سراسر جهان گسترش می‌دهد، هدف آن ارائه راه‌حل‌های مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی است که تعامل بهتر مشتری و کارمندان را امکان‌پذیر سازد. ابزارهای ایجاد متاورس این شرکت، که به دلیل مقرون به صرفه بودن و رابط کاربر‌پسند خود مشهور هستند، به کاربران این امکان را می‌دهند تا جهان‌های مجازی را که ریشه در واقعیت و ابزار واقعی دارند، از طریق هر مرورگر وب بسازند.

برای این منظور، دای در مصاحبه خود گفته است که «سیلیکون باکس» تازه شروع Meetkai است. یکی دیگر از مشتریان قصد دارد از Meetkai برای استقرار یک پروژه بزرگ مبتنی بر Unity استفاده کند تا بتواند به افراد زیادی در یک سازمان دسترسی پیدا کند. یک شرکت انرژی می‌خواهد به افراد آموزش دهد که چگونه بر شبکه برق نظارت کنند و ابزارها را در میدان تعمیر کنند و از هر مکانی به داده‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین، شرکت دیگری در حال بحث در مورد استفاده از Meetkai برای نمونه‌سازی اولیه نمایشگاه‌های تجاری خود قبل از رویدادها است.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *