سامیت شاه، مدیرعامل شرکت هندی Dukaan در توییتر اعلام کرد که 90 درصد از کارکنان خدمات این شرکت را با یک چت بات هوش مصنوعی جایگزین کرده است. این موضوع باعث خشم کاربران اینترنتی شد.

شاه ادعا می کند که تصمیم دشوار اما ضروری او سرعت پاسخ دهی دوکان به مشتریان را به طرز چشمگیری افزایش داده است، اما کاربران اینترنت او را متهم می کنند که زندگی کارمندانش را ویران کرده است. این اتفاق در حالی رخ داد که اخیرا نگرانی های زیادی در مورد احتمال جایگزینی نیروی انسانی با هوش مصنوعی وجود داشته است. به گفته سامیت شاه، ایجاد یک چت ربات هوش مصنوعی کمک زیادی به رشد استارتاپ او کرده است و کاربران نیز می توانند با استفاده از این فناوری کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

محبوبیت ابزارهای بهره وری هوش مصنوعی در زمان های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و بسیاری از سازمان های بزرگ اکنون از این فناوری برای افزایش کارایی و کاهش هزینه ها استفاده می کنند. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که فناوری در آینده جایگزین آنها در ادارات و کارخانه ها خواهد شد و به عنوان مثال، طبق گزارش ماه مارس گلدمن ساکس، هوش مصنوعی به زودی 300 میلیون شغل را از بین خواهد برد.

منبع: بی بی سی


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *