گوگل ابزاری معرفی کرده است که می‌تواند به افرادی که از مهارت‌های نوشتاری خود اطمینان ندارند، کمک نماید. این ابزار می‌تواند به ساخت جملاتی کمک کند که از نظر گرامری صحیح و قابل فهم باشند. ویژگی جدید از هوش مصنوعی برای بررسی گرامر کاربران استفاده می‌کند اما در حال حاضر تنها به زبان انگلیسی در دسترس است.

به گزارش هوشیو، اگر نگران این هستید که نمی‌توانید به خوبی و با رعایت قواعد گرامری جمله‌ای را بنویسید، گوگل اکنون ابزاری برای رفع این مشکل ایجاد کرده است.

گوگل غول موتور جستجو، بی سر و صدا ویژگی جدیدی شبیه به برنامه محبوب Grammarly ارائه کرده است که در آن کاربران می‌توانند دستور زبان یک جمله را با تایپ کردن آن در نوار جستجو و اضافه کردن اطلاعات خاص‌تری مانند «بررسی دستور زبان» بررسی نمایند تا هرگونه خطای گرامری را به آن‌ها نشان دهد.

این تابع خطاهای گرامری را شناسایی می‌کند و پیشنهاداتی برای اصلاح آنها ارائه می‌دهد، این پیشنهادات می‌توانند به سرعت در یک پردازشگر کلمه کپی شوند. در مواردی که گرامر جمله ارائه شده در ابتدا درست بوده باشد و هیچ خطای گرامری در متن یافت نشود، گوگل یک علامت سبز رنگ برای تأیید این موضوع نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر شخصی این عبارت را جستجو کند  «Check Grammar I have fun at the work» پیشنهاد برای اصلاح جمله را در قالب چک باکس گرامری «I’m having fun at work.» دریافت خواهد کرد.

در حال حاضر، این ویژگی تنها به زبان انگلیسی در دسترس است. گوگل در صفحه‌ای که به ویژگی جدید اختصاص داده شده است گفته، ویژگی جدید «جستجوی دستور زبان» از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران استفاده می‌کند. با این حال، گوگل هشدار داده که این ابزار «ممکن است ۱۰۰ درصد دقیق نباشد، مخصوصاً در مورد جملات کوتاه.»

کاربران می‌توانند با کلیک کردن بر روی دکمه‌ای در گوشه سمت راست پایین کادر گرامر، بازخورد خود را به توسعه‌دهندگان ارائه دهند و به توسعه‌دهندگان اطلاع دهند که آیا اصلاحات پیشنهادی مفید هستند یا خیر.

مشخص نیست که آیا هوش مصنوعی مورد بحث، همان مدل زبان بزرگ گوگل Bard است که بیش از ۴۰ زبان را پشتیبانی می‌کند یا خیر. گفتنی است، ویژگی بررسی دستور زبان جدیدترین ابزار افزوده شده به مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی ارائه شده توسط گوگل است و از آن نه فقط برای بررسی دستور زبان بلکه برای بهبود ویژگی‌های مختلف برنامه محبوب Assistant استفاده می‌شود.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *