01 اوت 1402 در 22:14

برای تمیز کردن چراغ های خودرو نیاز به تجهیزات خاصی ندارید و ما به شما آموزش می دهیم که چگونه با لیمو و جوش شیرین چراغ های ماشین خود را تمیز کنید.

نظافت منظم چراغ های خودرو به عنوان یکی از اجزای اصلی آن بسیار مهم است. البته برخلاف آنچه فکر می کنید، برای این کار نیازی به محصولات گران قیمت خاصی ندارید و تنها دو مورد در خانه می توانند به راحتی این مشکل را برای شما حل کنند: لیمو و جوش شیرین. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه چراغ های ماشین خود را با استفاده از لیمو و جوش شیرین تمیز کنید. دو روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد، البته هر دو به اندازه کافی موثر هستند و باید آنها را با توجه به ترجیحات خود انتخاب کنید.

چگونه چراغ ماشین را با جوش شیرین و لیمو تمیز کنیم

در روش اول باید مواد لازم را با هم مخلوط کرده و سپس به چراغ های خودرو بمالید. مراحل این روش به شرح زیر است:

  • مقدار کمی جوش شیرین را در یک کاسه بریزید
  • آب نصف لیمو را در جوش شیرین بریزید و مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند.
  • پس از آماده شدن خمیر، با دستان خود آن را روی چراغ ها بمالید
  • چند دقیقه صبر کنید و سپس لامپ ها را با آب بشویید و در نهایت خشک کنید. توصیه می شود برای جلوگیری از خراشیدن چراغ ها از پارچه میکروفیبر استفاده کنید

روش دوم برای تمیز کردن چراغ های خودرو با لیمو و جوش شیرین که ساده تر است شامل مراحل زیر است:

  • نصف لیمو را در یک کاسه با جوش شیرین مخلوط کنید. توجه داشته باشید که در این مدت باید لیمو را فشار دهید تا آب آن خارج شود
  • حالا لیمو را به آرامی و با حرکات دایره ای روی چراغ ها بمالید
  • وقتی به اندازه کافی لیمو به کل لامپ زدید، با آب بشویید و با یک پارچه میکروفایبر خشک کنید.

بسیاری از روش های دیگر برای تمیز کردن چراغ های ابری، تیره و زرد خودرو توصیه می شود. مانند خمیر دندان، روش های پولیش و آسیاب کردن. البته این روش ها پیچیده تر از لیمو و جوش شیرین هستند و می توان گفت که استفاده از لیمو و جوش شیرین ساده ترین روشی است که افراد می توانند برای تمیز کردن چراغ ماشین خود انجام دهند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *