در گذشته برای ساخت سازه هایی مانند سوله، پارکینگ موقت، استیج و برپایی نمایشگاه ها چالش و گره اصلی کار بحث فضا و مکان بود. به عنوان مثال استفاده از قاب ها و داربست های فلزی سنگین قدیمی برای غرفه سازی و ایجاد فضای مناسب برای برپایی نمایشگاه علاوه بر مشکل هزینه، نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی برای طراحی و نصب دارد. بنابراین وجود ساختاری که سختی برگزاری نمایشگاه را برای برگزارکنندگان به نصف کاهش دهد، نیاز جدی این جامعه است که چارچوب فضای نمایشگاهی به آن پاسخ می دهد. ما معتقدیم چارچوب فضایی بهترین گزینه آینده برای برگزاری نمایشگاه است. اینکه چرا چنین اعتقادی داریم و چگونه به این نتیجه رسیدیم، سوالی است که در ادامه مقاله امروز قصد بیان آن را داریم.

قاب فضایی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اول از همه بهتر است ابتدا با تعریف دقیق قاب فضایی آشنا شوید و سپس بفهمید که چرا در برگزاری نمایشگاه بهترین است. قاب فضایی به معنای ساخت فضایی، ساختمانی با شکل هندسی منظم است. اجزای اسپیس فریم با استفاده از بست های اسپیس فریم به طور منظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به دلیل وزن آن نیرو را بر روی قسمت های مختلف سازه توزیع می کنند. این وضعیت با ایجاد تعادل ساختاری و وزنی بین تمامی قسمت‌های قاب فضایی، سازه را بر خود تحمیل می‌کند و آلاچیق‌هایی محکم و در عین حال زیبا ایجاد می‌کند. در ساخت اسپیس فریم، لوله ها و اجزای ساختاری مختلف با بست های اسپیس فریم به هم متصل می شوند. از نظر ظاهر، ساختار، وزن و کیفیت اتصالات اجزای این سازه، مدل های مختلفی وجود دارد. به موازات این تنوع در مدل، کاربردهای اسپیس فریم نیز متنوع است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  1. بیشترین کاربرد اسپیس فریم در ساخت سازه های نمایشگاهی و غرفه های آنهاست. همچنین با استفاده از این سازه فضایی می توان با توجه به نیاز و سلیقه غرفه دار به طرح ها و نقش های مختلف در غرفه های نمایشگاه پی برد.
  2. از اسپیس فریم علاوه بر سازه نمایشگاهی برای ساخت سوله های موقت و دائمی با کاربردهای مختلف مانند گلخانه نیز استفاده می شود.
  3. با استفاده از این سازه می توانید انواع سایه بان و پارکینگ های موقت به اشکال و اشکال مختلف در هر مکانی که مد نظر دارید بسازید.
  4. با توجه به اینکه اسپیس فریم وزن زیادی را تحمل می کند، یکی دیگر از کاربردهای این ساختمان ساخت صحنه و صحنه در اندازه ها و ابعاد مختلف است.
  5. اشکال مختلف قاب فضایی، مانند الگوی منحنی آن، i.e. فریم فضایی، به صاحبان برند و مشاغل اجازه می دهد تا انواع قاب های تبلیغاتی بنری را در اندازه های مختلف بسازند.
  6. با یک قاب فضایی می توانید هر طاق ورودی یا به اصطلاح طاق پیروزی بسازید.

چرا اسپیس فریم بهترین سازه نمایشگاهی است؟

استفاده از Space Frame بهترین انتخاب برای برگزاری نمایشگاه است زیرا فضای بیشتری را در اختیار برگزارکنندگان قرار می دهد. اسپیس فریم ها ساختار محکم و استحکام بالایی دارند. طراحی آنها بر اساس استفاده از یک مدل هندسی مشخص است که منجر به توزیع بهینه بار و توزیع یکنواخت آن در سراسر سازه می شود. این ویژگی باعث می شود چارچوب فضای نمایشگاه بتواند بارهای استاتیکی بالایی را تحمل کند، به گونه ای که نیاز به ستون ها و دیوارهای داخلی کاهش می یابد. این امر فرصت های بیشتری را برای طراحی داخلی نمایشگاه و استفاده بهینه از فضا به ارمغان می آورد.

  • او انعطاف پذیر است

یکی دیگر از مزایای اسپیس فریم، انعطاف پذیری طراحی است. با استفاده از این سیستم می توان بر اساس نیازهای خاص هر نمایشگاه اشکال و اندازه های مختلفی به سازه داد. امکان تغییر و تنظیم مجدد سیستم قاب فضایی پس از سفارش طراحی و ساخت وجود دارد.

  • حساسیت نوری بالایی دارد

استفاده از قاب فضایی می تواند منجر به افزایش حساسیت نور در نمایشگاه شود. با توجه به کاهش استفاده از ستون ها و دیوارهای داخلی، نور بهتر در فضا پخش می شود و می تواند حس بزرگتر و بازتری به نمایشگاه بدهد.

  • نصب و حمل آسان

اسپیس فریم ها به دلیل ساختار سبک و مدولار به راحتی قابل جمع آوری و جداسازی هستند. همچنین بارگیری و حمل و نقل این سازه بسیار آسان است. این توابع اجازه می دهد تا نمایشگاه در کمترین زمان ممکن آماده شود و در صورت لزوم می توان آن را جابجا کرد.

در مقایسه با سایر روش های غرفه سازی و ساخت سازه های نمایشگاهی، نصب اسپیس فریم روشی کم هزینه محسوب می شود. بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین دلایلی که اسپیس فریم را به بهترین گزینه ممکن برای برگزاری نمایشگاه تبدیل می کند مقرون به صرفه بودن آن است.

  • سازگار با شرایط مختلف

یکی دیگر از مزایای ویژه اسپیس فریم سازگاری کامل این سازه با شرایط آب و هوایی مختلف است. بنابراین می توان از آن برای غرفه سازی و برپایی نمایشگاه در مناطق گرم، مرطوب و مرطوب کشور استفاده کرد.

نتیجه

در این مقاله به یک سوال مهم پاسخ داده ایم: «چرا فضا بهترین انتخاب برای برگزاری نمایشگاه است؟» برای پاسخ به این سوال به مزیت های این سازه فضایی اشاره کرده ایم. در واقع عواملی که اسپیس فریم را به بهترین سازه نمایشگاهی تبدیل می کند، مزیت های منحصر به فرد و ویژه این سازه است. اسکلت فضای نمایشگاهی نصب آسان و باز و حمل و نقل آسان، وزن بسیار سبک، سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی، ارزان تر بودن نسبت به سایر سازه های نمایشگاهی، ظرفیت بار زیاد و همچنین از نظر ظاهری جذاب و زیبا همچنین پس از نصب و استفاده از اسپیس فریم، در صورت عدم نیاز به آن، می توانید آن را اجاره یا بفروشید.

برای خرید اسپیس فریم می توانید مدل های آماده را در بازار اجاره یا خریداری کنید و یا ساخت آن را سفارش دهید و ساخت و ساز کاملا نو را خریداری یا اجاره کنید. وقتی صحبت از ساخت‌های دست دوم می‌شود، چالش پیدا کردن یک ساختمان آماده در ابعاد و ابعادی است که می‌خواهید. با این حال، بعید نیست. در مورد خرید و یا اجاره این سازه قابل ذکر است که در صورت نیاز به اسپیس فریم برای یک بار مصرف بهتر است آن را اجاره نمایید. در غیر این صورت، خرید اسپیس فریم عاقلانه است.

منبع: www.shelter.ir


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *