نخستین پروانه‌های یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP)، روز سه‌شنبه، مورخ 24 مرداد، طی مراسمی با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر لاجوردی، قائم مقام وزیر در امور ارتباطات و جمعی از مدیران رگولاتوری، به مدیران عامل هفت اپراتور منتخب از جمله پیشگامان توسعه ارتباطات اعطا شد.

بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص همگرایی پروانه‌های ثابت و سیار و الحاقیه‌های بعدی آن، اپراتورهای ارتباطی با دریافت این مجوز می‌توانند بدون نیاز به اخذ پروانه‌های جداگانه برای هر سرویس، کلیه خدمات این صنعت را به مشترکان خود ارائه دهند.

مجوز UNSP در راستای یکپارچه‌سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات ارتباطی و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور است و ارائه هرگونه خدمات مخابراتی، ارتباطی و انتقال داده را برای اپراتور فراهم می‌سازد.

اعطای پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی به هفت اپراتور منتخب از جمله پیشگامان، نقطه عطفی قابل توجه در راستای توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری است. به‌لطف این مجوز، شرکت‌ها می‌توانند خدمات ارتباطی باکیفیت و پرسرعت‌ را در اقصی‌نقاط کشور ارائه داده تا بیش از پیش، زمینه‌ ظهور کسب‌وکارها و خدمات دیجیتال نوپا فراهم شود.

طی رویداد روز گذشته که به میزبانی وزارت ارتباطات برگزار گردید، پیشگامان توسعه ارتباطات به همراه 6 اپراتور منتخب دیگر که در طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها مشارکت دارند، از وزیر ارتباطات پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کردند.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *