با کمک فناوری هوش مصنوعی، افراد می توانند تا پنج ساعت در هفته پس انداز کنند که معادل یک ماه کار در سال است. به گفته استیو وود، رئیس مدیریت محصول در شرکت نرم‌افزار پیام‌رسان Slack، مردم می‌توانند از زمان صرفه‌جویی شده برای ارزیابی مجدد استفاده فعلی خود از نرم‌افزار و بهینه‌سازی استفاده از آن استفاده کنند. او همچنین پیشنهاد می کند که مردم نباید فقط به فناوری هوش مصنوعی تکیه کنند، بلکه باید به این فکر کنند که چگونه می توانند از آن برای به حداکثر رساندن بهره وری خود استفاده کنند.

استیو وود، در کنفرانس VentureBeat Transform 2023 در روز سه‌شنبه، گفت که اسلک پتانسیل عظیمی را در هوش مصنوعی مولد و مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ می‌بیند که به اتوماسیون بیشتر برای بهبود بهره‌وری و کارایی محل کار کمک می‌کنند.

وود در میزگردی با برایان اورگرین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره Good، گفت: «فکر می‌کنم اتوماسیون، یکپارچه‌سازی و هوش مصنوعی به‌طور قابل‌توجهی روش استفاده از نرم‌افزار را در آینده تغییر خواهد داد. بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین نرم افزار برای استفاده افراد موثرتر و کارآمدتر می شود.

Slack به عنوان یک استارت آپ پیام رسان در سال 2013 توسط بنیانگذار سابق وب سایت معروف فلیکر، استوارت باترفیلد، راه اندازی شد و توسط Salesforce به مبلغ 30 میلیارد دلار در سال 2021 خریداری شد. Slack از فناوری اتوماسیون و مدل های زبان پیشرفته توسعه یافته توسط OpenAI و Anthropic برای سریع استفاده می کند. خلاصه کردن فعالیت در کانال های چت شلوغ و ایجاد گردش کار جدید بر اساس متن در بحث های آنلاین. در واقع، اپلیکیشن پیام‌رسان Slack از فناوری پیشرفته برای سازماندهی بهتر مکالمات گروهی و کمک به افراد در انجام بهینه‌تر وظایف خود استفاده می‌کند.

وود گفت: «پس از فکر کردن به اینکه چگونه می‌توان از اتوماسیون برای بهبود Slack استفاده کرد، متوجه شدم که این پلتفرم باید به روز شود یا با ایجاد تغییراتی در روش طراحی یا استفاده، این پلتفرم را با فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی سازگار کند. روشی که اطلاعات پردازش می‌شود، می‌تواند فناوری‌های اتوماسیون و هوش مصنوعی را بهتر در خود جای دهد.

اتوماسیون برای همه

تغییر دیگری که وود برجسته کرد، حرکت به سمت «بلوک‌های ساختمانی انعطاف‌پذیر و مدولار» بود که به افرادی که نمی‌دانند چگونه کدنویسی کنند، اما همچنان می‌خواهند عملکرد برنامه‌های مورد علاقه‌شان را خودکار کنند، این امکان را می‌دهد تا به راحتی این کار را انجام دهند.

استیو وود معتقد است که «برخی سازمان‌ها فقط از اتوماسیون به عنوان راهی برای آموزش افراد استفاده می‌کنند و تنها تعداد کمی از افراد دانش لازم برای استفاده مؤثر از اتوماسیون را دارند. سازمان ها باید رویکرد خود را تغییر دهند و همه را تشویق به ساخت و استفاده از ابزارهای اتوماسیون کنند، حتی اگر نتوانند فوراً آنها را تکمیل کنند. سازمان ها باید نسبت به این ایده استفاده از فناوری بازتر باشند تا بتوانند آن را برای همه افراد شرکت در دسترس تر کنند. “در دسترس قرار دادن این ابزارها برای همه به سازمان ها کمک می کند تا در آینده کارآمدتر شوند، به خصوص اگر از ابزارهای اتوماسیون تقویت شده هوش مصنوعی استفاده شود.”

وود معتقد است که با استفاده از یک مدل زبانی پیشرفته (LLM) و تجزیه و تحلیل مکالماتی که در Slack اتفاق می‌افتد، افراد می‌توانند توصیه‌ها و بینش‌های شخصی‌سازی شده درباره کارشان را که متناسب با نیازهایشان است، دریافت کنند.

آیا از هوش مصنوعی کم استفاده شده است؟

گزارشی که توسط یک برنامه چت محبوب در ماه مه منتشر شد، سه تغییر را که در محیط‌های کاری مدرن اتفاق می‌افتد، نشان می‌دهد که به کارمندان کمک می‌کند تا کارآمدتر شوند. این گزارش بررسی وضعیت کار 2023 نام دارد و اولین روندی که به آن اشاره می‌کند این است که فناوری‌های جدیدی مانند هوش مصنوعی و اتوماسیون به اندازه کافی توسط شرکت‌ها استفاده نمی‌شوند. روند دوم این است که مکان های کاری در حال تغییر هستند زیرا افراد بیشتری از خانه یا در محیط های ترکیبی کار می کنند، بنابراین طراحی دفتر باید با این تغییرات سازگار شود. روند سوم این است که مشارکت کارکنان و توسعه استعداد عوامل کلیدی هستند که بر بهره وری تأثیر می گذارند.

وود می‌گوید: «با استفاده از ابزارهای مختلف امروزی می‌توان دستاوردهای بهره‌وری زیادی به دست آورد. او فکر می کند که این پیشرفت ها به طور گسترده ای در دسترس هستند، اما مردم باید آنها را کشف کنند و شروع به استفاده از آنها کنند.

خودکار کردن کارهای تکراری یک روش مفید اما کم استفاده برای بهبود بهره وری در میان تیم ها در محیط های کاری ترکیبی مدرن است (محیط هایی که افراد در آن از راه دور و در دفتر کار می کنند). اگرچه این نظرسنجی نشان داد که مردم اتوماسیون را مفید می‌دانند، تنها تعداد کمی از شرکت‌ها ابزارهای جدیدی را برای پیاده‌سازی اتوماسیون و رفع چالش‌های مرتبط با آن اتخاذ کرده‌اند. در واقع، خودکار کردن وظایف تکراری می‌تواند راهی مفید برای افزایش بهره‌وری در تیم‌ها باشد، اما این مطالعه نشان داد که شرکت‌های کمی در حال حاضر از ابزارهای جدیدی برای خودکارسازی این وظایف و رسیدگی به چالش‌های ناشی از اتوماسیون استفاده می‌کنند.

فناوری هوش مصنوعی می تواند به افراد کمک کند تا پنج ساعت کار در هفته که معادل یک ماه کار در سال است، صرفه جویی کنند. استیو وود فکر می‌کند که مردم می‌توانند از این زمان اضافی برای ارزیابی مجدد نرم‌افزاری که استفاده می‌کنند و نحوه کارشان با آن استفاده کنند، آنها نباید فقط به این ابزارها تکیه کنند، بلکه باید به نحوه استفاده از آن‌ها نیز فکر کنند تا از ذخیره‌های خود نهایت استفاده را ببرند. زمان. بیشترین بهره را از آن ببرید.

وود همچنین گفت که معتقد است ارزش کامل هوش مصنوعی مولد هنوز درک نشده است زیرا احتمالاً افراد را ملزم به تغییر رفتار اجتماعی خود خواهد کرد. او این را با ظهور اپلیکیشن‌های Uber و ride-hailing مقایسه می‌کند، جایی که بازار آدرس‌پذیر فقط افرادی نبودند که تاکسی می‌کردند، بلکه هر کسی بود که وقتی متوجه شد می‌تواند به راحتی از تلفن خود تاکسی سفارش دهد، رفتار خود را تغییر داد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *