Cohere، یک استارت آپ کانادایی که بر روی ساخت مدل های زبانی در مقیاس بزرگ با هوش مصنوعی متمرکز است، با McKinsey، یک شرکت مشاوره جهانی همکاری کرده است. McKinsey قبلاً ابزارهای هوش مصنوعی را پیاده سازی کرده است و حدود نیمی از 30000 کارمند آن ماه گذشته از آنها استفاده می کردند.

به گفته هوشیو، این همکاری توسط QuantumBlack، بخش هوش مصنوعی McKinsey، که مسئول استقرار هزاران متخصص در زمینه هایی مانند مهندسی داده، علم داده، مدیریت محصول، طراحی و توسعه نرم افزار است، هدایت می شود.

Cohere و McKinsey با هم قصد دارند راه‌حل‌های هوش مصنوعی ایمن، سازنده و درجه یک سازمانی را ارائه دهند که نیازهای خاص مشتریان مک‌کینزی را برآورده می‌کند، از جمله نرم‌افزار هوش مصنوعی مبتنی بر ابر که از داده‌های مشتری حساس محافظت می‌کند. مشتریان مک کینزی مستقر در نیویورک شامل برخی از بزرگ ترین شرکت های جهان از جمله جنرال موتورز، فورد، اکسون، پپسی کو و امریکن اکسپرس هستند که از فناوری های پیشرفته ای استفاده می کنند که با هوش مصنوعی کار می کنند.

این همکاری موارد استفاده مولد از هوش مصنوعی را تعریف می‌کند، یک معماری جامع فناوری اطلاعات برای پشتیبانی از مدل‌های هوش مصنوعی، توسعه و آموزش مدل‌های هوش مصنوعی برای کار مؤثر، ایجاد دانش و مهارت‌های کارکنان برای مدیریت فناوری هوش مصنوعی و تغییرات سازمانی لازم را به‌گونه‌ای که هر یک بتوانند به طور موثر نیازهای مشتریان خود را با فناوری‌های در حال تکامل برآورده کنند، تعریف می‌کند.

Cohere مستقر در تورنتو در ماه‌های اخیر مورد توجه و بودجه بیشتری از سوی رهبران شرکت‌ها قرار گرفته است زیرا می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که فناوری هوش مصنوعی که استفاده می‌کنند از محافظت بهتری نسبت به مدل‌های هوش مصنوعی معمولی مانند ChatGPT یا Accept Anthropics Claude 2 برای مصرف‌کنندگان برخوردار است.

Cohere یک تازه وارد در فضای فناوری سازمانی است. این شرکت که تنها چهار سال پیش توسط آیدان گومز و نیک فراست تأسیس شد، می‌گوید متعهد است شرکت‌ها را با مدل‌های هوش مصنوعی داخلی خود متحول کند. Cohere گفت که بسته به حریم خصوصی و نیازهای امنیتی خاص مشتریان، قادر است خدمات خود را به طرق مختلف به مشتریان ارائه دهد.

این شرکت اخیراً یک دور سرمایه گذاری 270 میلیون دلاری به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار را اعلام کرد، یک معامله آزاد برای ارائه هوش مصنوعی مولد به اوراکل منعقد کرد و همچنین دفاتری در تورنتو، سانفرانسیسکو و لندن دارد.

مارتین کن، مدیرعامل و رئیس Cohere در بیانیه‌ای گفت: «رویکرد ما مستقل و مبتنی بر ابر است و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا راه‌حل‌های هوش مصنوعی را در فضای ابری انتخابی خود یا حتی در محل مستقر کنند». “حریم خصوصی داده ها، امنیت داده ها و شخصی سازی برای ایجاد تمایز استراتژیک و ارزش واقعی تجاری بسیار مهم هستند.”

برخی از شرکت ها در حال حاضر شروع به بهره مندی از مزایای این همکاری کرده اند. یک گروه خدمات مالی ناشناس از هوش مصنوعی مولد برای مدیریت بازخورد معمول مشتریان به بیش از 100 زبان استفاده می کند و زمان انتظار مشتری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

هوش مصنوعی مولد به یکی دیگر از مشتریان مک کینزی کمک کرده تا محصولات خود را با ترکیب الزامات محصول و پروژه‌های گذشته توسعه دهد و این شرکت‌ها می‌گویند که این فناوری منجر به صرفه‌جویی قابل توجه و زمان سریع‌تر برای ورود به بازار برای آنها شده است.

این شرکت ها در یک بیانیه مطبوعاتی مشترک گفتند: «فناوری Cohere’s McKinsey و مشتریانش را قادر می سازد تا قابلیت جستجو و کشف اسناد داخلی شرکت خود را بهبود بخشند.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی مولد به سرعت از یک موضوع کنجکاوی به ابزاری عملی برای ایجاد ارزش در سازمان ها می رود، این اتحاد نشان دهنده یکی از بزرگترین جنبش ها در هوش مصنوعی درجه یک سازمانی است.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *