15 جولای 1402 در 07:26 ق.ظ

برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد آینده ای پایدارتر، سامسونگ از مواد بازیافتی در تولید گوشی های گلکسی استفاده می کند. اما این اقدام سامسونگ چگونه به نجات اقیانوس ها کمک می کند؟

در حال حاضر، آلودگی پلاستیکی به طور جدی اقیانوس ها و حیات دریایی را تهدید می کند. اگرچه در عکس ها و فیلم های منتشر شده از آلودگی دریاها و اقیانوس ها شاهد کیسه های پلاستیکی مواد غذایی، ظروف یکبار مصرف، بطری های خالی آب و بسته بندی محصولات مختلف هستیم؛ اما در این میان ریختن وسایلی مانند تورهای ماهیگیری نیز آسیب جدی تری به موجودات دریایی وارد می کند.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی اعلام کرد که سالانه حدود 640 هزار تن آلات ماهیگیری وارد اقیانوس ها می شود. در واقع تجهیزاتی مانند تورهای ماهیگیری که به آنها شبکه ارواح گفته می شود، تهدیدی جدی برای کره زمین هستند. بنابراین اگر برای جمع آوری تورهای ماهیگیری چاره ای اندیشیده نشود، این آلودگی ها آسیب های جبران ناپذیری به حیات موجودات دریایی و اکوسیستم زنده زمین وارد می کند.

این تورهای ماهیگیری زندگی موجودات آبزی را مختل کرده و به صخره های مرجانی در کف اقیانوس آسیب می رساند. علاوه بر این، در میان آلودگی‌های پلاستیکی، ذرات میکروسکوپی وجود دارند که در درازمدت تأثیر مخربی بر سلامت ما خواهند گذاشت و در نهایت به غذا و آب مصرفی روزانه مردم ختم می‌شوند.

استفاده از مواد بازیافتی در تولید گوشی های گلکسی

سامسونگ با هدف ایجاد آینده ای پایدارتر و با شعار کهکشان برای زمین، طرح بازیافت و استفاده از تورهای ماهیگیری در مواد محصولات خود را اجرا کرده و از طریق این طرح سعی در کاهش آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ها و محیط زیست دارد. به طور کلی

سامسونگ اولین بار برنامه خود را برای استفاده از تورهای ماهیگیری باقی مانده در اقیانوس ها و تبدیل آنها به مواد باکیفیت برای تولید گوشی های هوشمند با معرفی سری گلکسی S22 اعلام کرد. سامسونگ تا 20 درصد از پلاستیک بازیافتی تورهای ماهیگیری اقیانوسی را در ترکیبات این گوشی های هوشمند استفاده کرده است. در واقع از این ترکیبات در قسمت هایی مانند قاب داخلی قلم S Pen و نوار داخلی کلیدهای گوشی استفاده شده است.

سامسونگ همچنین برنامه استفاده از تورهای ماهیگیری رها شده در اقیانوس را در پرچمداران جدید Galaxy S23 در سال 2023 دنبال کرد. در واقع، سامسونگ استفاده از مواد بازیافتی را در سری جدید گوشی های سامسونگ نسبت به سری S22 به طور قابل توجهی افزایش داده است. بنابراین میزان مواد بازیافتی از 6 قسمت داخلی در گلکسی اس 22 اولترا به 12 قسمت داخلی و خارجی در گلکسی اس 23 اولترا افزایش یافت.

سامسونگ از مواد بازیافتی در سری گلکسی اس 23، از جمله آلومینیوم و شیشه بازیافتی در مبدا، پلاستیک بازیافتی در مقصد از تورهای ماهیگیری، بشکه های آب و بطری های پلی اتیلن ترفتالات (PET) استفاده می کند. پرچمداران سری گلکسی اس 23 سامسونگ اولین محصولاتی هستند که از Corning Gorilla Glass Victus 2 استفاده می کنند که با استفاده از 22 درصد مواد بازیافتی بیشتر دوام آنها را افزایش داده است.

سازمان UL (Underwriters Laboratories) اخیراً نتایج یک ارزیابی چرخه حیات (LCA) را منتشر کرده است که نشان می‌دهد با بازیافت پلاستیک‌ها از اقیانوس و استفاده از آنها در تولید دستگاه‌های Galaxy خود، سامسونگ توانسته است دی اکسید کربن (C02) را کاهش دهد. انتشارات . حدود 25 درصد در مقایسه با پلاستیک های معمولی

وون جون چوی، مدیر تحقیق و توسعه بخش تجربه موبایل سامسونگ، گفت: برای سامسونگ، بهبود پایداری برابر با بهبود عملکرد است. ما در تلاش هستیم تا تجربه ای ایجاد کنیم که در آن مصرف کننده مجبور نباشد چیزهایی را که دوست دارد فدا کند تا یک مصرف کننده سبز باشد. سری گلکسی اس 23 سامسونگ بدون غفلت از وظایف زیست محیطی خود، به کاربران این امکان را می دهد تا علاوه بر تجربه موبایلی عالی، تأثیر مثبتی بر محیط زیست نیز داشته باشند.

اعتقاد بر این است که سامسونگ اولین شرکت در این صنعت است که طرحی را برای تغییر استفاده از مواد دور ریختنی مانند تورهای ماهیگیری با موفقیت اجرا کرد. این شرکت متعهد شده است که از این پلاستیک ها در تمامی دستگاه های گلکسی استفاده کند. هنگام خرید محصولات مختلف، بسیار مهم است که یک انتخاب پایدار داشته باشید. در واقع با استفاده از وسایلی که از تورهای ماهیگیری بازیافتی ساخته می شوند، علاوه بر کاهش تولید پلاستیک، می توانید سبک زندگی خود را با اهداف مثبت محیطی منطبق کنید.

این مقاله توسط اشخاص ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا گزارش تبلیغاتی ارسال شده است و گجت نیوز مسئولیتی در قبال محتوای موجود در آن ندارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *