یکی از مهمترین چالش های مسافران در طول اقامت در هتلی مانند هتل ایران کیش سلامت جسمی و مالی آنهاست. وقتی به تنهایی به مقاصد جدید و ناآشنا سفر می کنیم، این چالش برای ما قوی تر می شود. در این مقاله تمام نکات لازم برای محافظت از جان و مال خود را در هتل توضیح می دهیم. توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام رزرو اتاق هتل

یکی از ابتدایی ترین نکات برای امنیت بالا این است که شما به عنوان یک مسافر قبل از رزرو هتل، تمام اطلاعات لازم در مورد اتاق، پارکینگ، موقعیت هتل و حتی سبک لباس کارمندان را به دست آورید.

توصیه ما به شما مسافران عزیز این است که اگر قصد دارید به تنهایی سفر کنید از اقامت در اتاق های طبقه همکف و نزدیک پاساژهای مسافری خودداری کنید. زیرا طبق تحقیقات انجام شده بیشترین سرقت و سرقت در این اماکن اتفاق می افتد. همچنین اگر قصد سفر با تورها را دارید، مراقب باشید و از دادن اطلاعات مهم و شخصی به سایر مسافران و تورها خودداری کنید.

هنگام ورود و خروج احتیاط لازم است

وقتی به محل هتل رسیدید، تا زمانی که چمدان خود را از تاکسی یا آژانس تحویل نگرفتید، چمدان خود را رها نکنید. برای جابجایی وسایل خود بهتر است از کارکنان بخش مربوطه هتل امنیت بهتری بخواهید.

به نمای بیرونی هتل توجه کنید.

معمولاً ممکن است در اطراف و خارج از هتل ها تعداد زیادی از مردم دیده شوند. سرقت مالی در این مکان ها به دلیل ازدحام و گمنامی افراد بیشتر امکان پذیر است. همانطور که گفته شد، از دادن اطلاعات شخصی به افراد در طول سفر خودداری کنید. زیرا برخی افراد با ظاهری خانگی بحث را با شما باز می کنند و اطلاعات لازم را از شما می گیرند.

برخی از این سارقان معتقدند مسافران در هر شرایطی پول و جواهرات زیادی با خود حمل می کنند. بنابراین همیشه حرکات آنها را کنترل می کرد تا اموال مسافران را در مکانی خلوت و راحت به سرقت ببرند. بهتر است سفرهای خود را به صورت گروهی انجام دهید و اگر به تنهایی سفر می کنید از توقف بی دلیل در مکان های خلوت خودداری کنید.

مراقب وسایل قدیمی خود باشید

یکی از مهم ترین سوالاتی که مسافران را درگیر می کند نحوه نگهداری از وسایل و وسایل با ارزش و قدیمی است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هتل ها مسئولیتی در قبال وسایل مسافران ندارند. مسافر موظف است به محض ورود به هتل تمامی وسایل مهم خود را در گاوصندوق هتل قرار دهد.

همچنین هنگام ورود و خروج در پذیرش، مراقب کیف و مدارک خود باشید و آنها را در فاصله مناسبی از خود قرار دهید.

اطلاعات کافی در مورد افراد مختلف داشته باشید

همیشه به یاد داشته باشید که در هتل فقط افرادی که کارت شناسایی دارند کارمند هتل محسوب می شوند.

ممکن است افراد مختلف از شما بخواهند که در ماشین بنشینید و به پارک ماشین کمک کنید، بهتر است به چنین افرادی اعتماد نکنید و هرگز اموال خود را به آنها ندهید.

در صورت لزوم با کارکنان هتل مشورت کنید

بهتر است با پرسنل هتل رابطه دوستانه و معقولی برقرار کنید و اجازه دهید هنگام ورود به هتل شما را راهنمایی کنند. چنین دستورالعمل هایی برای ایمنی و راحتی مسافران شما ساخته شده است. در هتل ایران اهواز، پرسنل پذیرش شما را در زمینه مسائل امنیتی راهنمایی می کنند و در هر زمانی از شبانه روز به هر سوالی پاسخ می دهند.

در ساعات اولیه ورود خود به هتل، تمامی عوامل از جمله شیر آب، پریز برق، قفل در و قفل گاوصندوق را بررسی کنید و در صورت مغایرت از آنها کمک بگیرید.

نکته مهم: از کارکنان هتل بخواهید پله های اضطراری را به شما نشان دهند تا در صورت بروز حادثه ای ناگوار یا مشکوک بتوانید خود را نجات دهید و از جان و مال خود محافظت کنید.

آخرین کلمه

یکی از مسائلی که مسافران همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند، بحث ایمنی و حفاظت از جان و مال آنهاست. بهتر است در طول سفر بیشتر هوشیار باشید و از معاشرت با افراد ناشناس خودداری کنید. همچنین، اگر به تنهایی سفر می‌کنید، بدون هیچ دلیلی از گردش در اطراف هتل خودداری کنید. شما مسافران گرامی باید تمامی موارد امنیتی را به دقت رعایت کنید. برخی از هتل ها از جمله هتل ایران کیش از جمله هتل هایی هستند که همواره سعی در حفظ بالاترین سطح امنیت برای مسافران داشته اند.

ما از حمایت صمیمانه شما قدردانی می کنیم.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *