آیا این روزها پست های مشابه توییتر را در استوری اینستاگرام دیده اید؟ این داستان ها مربوط به برنامه است تم های اینستاگرام یک شبکه اجتماعی شبیه توییتر هستند. در این مقاله می خواهیم در مورد این اپلیکیشن جدید مرتبط با اینستاگرام و نحوه عضویت در آن صحبت کنیم.

موضوعات اینستاگرام چیست؟

پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، تغییراتی در آن ایجاد شد که نارضایتی های زیادی را به همراه داشت. خالق اینستاگرام (متا) از این فرصت استفاده کرد و اپلیکیشن Threads را راه اندازی کرد. در این اپلیکیشن، کاربران می توانند متن، تصاویر و ویدئوها را مانند توییتر به اشتراک بگذارند.

کاربران برای ثبت نام در این شبکه باید یک حساب کاربری اینستاگرام داشته باشند. نسخه iOS و اندروید نامحدود است، اما نسخه تحت وب عملکرد محدودتری دارد و به زودی توسعه خواهد یافت.

80 میلیون کاربر در 48 ساعت اول راه‌اندازی در Threads ثبت‌نام کردند و رکورد سریع‌ترین ثبت‌نام کاربر در ChatGPT را شکستند.

تفاوت توییتر و Threads

اگرچه Threads از بسیاری جهات شبیه توییتر است، تفاوت هایی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

  • توییتر دارای ویژگی Spaces است که به کاربران امکان می دهد مکالمات صوتی زنده ای داشته باشند که هر کسی می تواند به آن ملحق شود، اما Threads این کار را نمی کند.
  • در حالی که نوار جستجوی توییتر به شما امکان می دهد کاربران دیگر و موضوعات پرطرفدار در سراسر جهان را با هشتگ جستجو کنید، نوار جستجوی Threads فقط به شما امکان می دهد کاربران را پیدا کرده و دنبال کنید.
  • در زیر پست‌های توییتر، گزینه‌هایی برای لایک کردن، نظر دادن، ریتوییت، مشاهده بازدیدها و اشتراک‌گذاری لینک‌ها وجود دارد، اما برای موضوعات، فقط می‌توانید یک پست را لایک کنید، نظر دهید، بازتوییت کنید یا به اشتراک بگذارید.
  • توییتر یک گزینه پیام مستقیم برای چت خصوصی با دنبال کنندگان شما دارد، برنامه Threads در حال حاضر این گزینه را ندارد.

تم های اینستاگرام را نصب کنید

برای نصب Threads از طریق اپلیکیشن اینستاگرام کافیست از دکمه همبرگر روی گزینه Threads کلیک کنید و اپلیکیشن را از طریق فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. پس از ورود به برنامه، روی Sign in with Instagram کلیک کنید.

توجه: استفاده از Thread های اینستاگرام با آدرس IP ایرانی امکان پذیر نیست و باید آدرس IP را تغییر دهید.

استفاده از ترندهای اینستاگرام

پس از ورود به برنامه با صفحه ای مشابه صفحات اینستاگرام مواجه خواهید شد.

  • نماد خانه: این بخش مربوط به فید اصلی است.
  • نماد ذره بین: از این بخش می توانید افراد را جستجو کنید.
  • نماد کاغذ و قلم: به شما امکان می دهد گزارش جدیدی بنویسید.
  • نماد قلب: در اینجا می توانید فعالیت های خود مانند پاسخ ها را مشاهده کنید.
  • نماد انسان: نمایه حساب Threads شما در این بخش است.

در این مقاله به بررسی شبکه اجتماعی Threads پرداخته ایم، این برنامه هنوز در مراحل ابتدایی است و باید دید در آینده چه ویژگی هایی به آن اضافه می شود و آیا واقعا می تواند از توییتر پیشی بگیرد یا خیر؟


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *