به گزارش وب سایت The Verge، موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) یک استاندارد ارتباطی جدید IEEE 802.11bb را معرفی کرده است که فناوری نوپای Li-Fi را پوشش می دهد. این فناوری به جای استفاده از سیگنال های شبکه بی سیم، از نور مادون قرمز برای ارسال سیگنال نوری با سرعت 100 برابر سریعتر از Wi-Fi استفاده می کند.

پست های مشابه:

نور می تواند سیگنال ها را بدون تداخل رادیویی به مقصد ارسال کند و بنابراین گزینه بهتری نسبت به Wi-Fi است. سیستم آنتن نوری One PureLiFi که در ماه فوریه معرفی شد، در حال حاضر از این فناوری استفاده می کند. این ماژول قابل استفاده در گوشی های هوشمند است و سازنده آن مدعی است سرعت انتقال اطلاعات آن بیش از 1 گیگابیت بر ثانیه است.

اگرچه برد آنتن اپتیکال مذکور تنها 10 فوت و زاویه دید آن هنگام دریافت سیگنال تنها 24 درجه است، اما سرعت دانلود این ماژول 224 گیگابیت بر ثانیه است که بسیار بیشتر از 30 گیگابیت بر ثانیه وای فای 7 است. فن آوری. فناوری Li-Fi از نظر امنیت نیز در سطح بالاتری قرار دارد و به دلیل سرعت بیشتر و تأخیر کمتر، در زمینه هایی مانند محصولات واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و بازی بسیار مفیدتر از Wi-Fi است. پیش بینی می شود در آینده شاهد استفاده از این فناوری در دستگاه های مختلف باشیم.

منبع: PhoneArena


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *