وردپرس یک ویژگی عالی برای اشکال زدایی سایت دارد. اما این قابلیت برای بسیاری از مدیران سایت به خصوص مبتدیانی که دانش زیادی از وردپرس ندارند دردسرساز است.

چی میخونی:

اشکال زدایی وردپرس چگونه کار می کند؟

با فعال کردن اشکال زدایی سایت در وردپرس، ممکن است خطاها و هشدارهای سایت را مشاهده کنید (حتی ممکن است یک قطعه کد را مشاهده کنید). اشکال زدایی سایت معمولاً زمانی استفاده می شود که مدیر سایت می خواهد خطاها و هشدارهای سایت را بررسی کند و در صورت لزوم آنها را برطرف کند.

حال اگر بخواهید همیشه قابلیت رفع اشکال سایت را فعال نگه دارید، ممکن است با نمایش هشدارها و هشدارهای مختلف، مزاحم کاربران و بازدیدکنندگان سایت شوید و این مشکل برای تجربه کاربری (UX) بسیار خطرناک است. زیرا کاربران فکر می کنند سایت شما مشکلات مختلفی دارد و بلافاصله آن را ترک می کنند.

بنابراین، تنها زمانی باید از ویژگی اشکال زدایی استفاده کنید که قصد بررسی خطاها و هشدارهای سایت را دارید. در غیر این صورت، باید اشکال زدایی را غیرفعال کنید.

فعال و غیرفعال کردن Debug Mode در وردپرس

فعال یا غیرفعال کردن حالت اشکال زدایی بسیار آسان است. کافی است پس از ورود به کنترل پنل میزبان فایل منیجر را وارد کرده و سپس روی پوشه Public_HTML کلیک کنید. حالا فایل wp-config.php را پیدا کرده و روی گزینه edit کلیک راست کنید.

به انتهای فایل wp-config.php بروید و قطعه کد زیر را پیدا کنید.

فایل wp-config.php
define( 'WP_DEBUG', false );

اگر در انتهای این کد کلمه “flase” نوشته شده باشد، به این معنی است که حالت اشکال زدایی غیرفعال است. اما اگر کلمه true نوشته شود به این معنی است که حالت debug فعال است.

شما به راحتی می توانید تعیین کنید که آیا سایت در حالت اشکال زدایی است یا خیر. البته همانطور که گفته شد باز هم تاکید می کنیم که حالت دیباگ را فقط در مواقع ضروری فعال کنید و بلافاصله پس از بررسی خطاها و هشدارها حالت دیباگ را غیرفعال کنید.

چرا پس از غیرفعال کردن اشکال زدایی، خطا همچنان ظاهر می شود؟

اخیرا متوجه شدیم که بسیاری از کاربران پس از غیرفعال کردن حالت اشکال زدایی همچنان با خطاها و هشدارهای مختلفی مواجه می شوند و قادر به رفع همه این خطاها نیستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک راه حل 100% تضمینی را معرفی کنیم تا دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

  • ابتدا وارد کنترل پنل هاست شوید و روی گزینه File Manager کلیک کنید.
  • سپس وارد پوشه Public_HTML شوید.
  • حالا فایل wp-config.php را پیدا کرده و روی گزینه edit کلیک راست کنید.
فایل wp-config را ویرایش کنید
  • به انتهای فایل رفته، قطعه کد زیر را پیدا کرده و آن را به طور کامل حذف کنید.
define( 'WP_DEBUG', false );
  • کد بالا را با قطعه کد زیر جایگزین کنید و تغییرات را در انتها ذخیره کنید.
کدهای موجود در فایل wp-config را تغییر دهید تا اشکال زدایی وردپرس غیرفعال شود
@ini_set ( 'display_errors', 'off' );
@ini_set ( 'error_reporting', E_ALL );
define ( 'WP_DEBUG', false );
define ( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
  • دوباره سایت رو چک کن 🙂

خواهید دید که تمام خطاها و هشدارها از بین رفته اند. به همین راحتی و در کمترین زمان ممکن، به صورت کاملا اصولی توانسته اید قابلیت رفع اشکال وردپرس را غیرفعال کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *