وردپرس یا کدنویسی؟ انتخاب بین طراحی وب سایت وردپرس و طراحی وب سایت اختصاصی قطعاً کار سختی است.

هر کدام از این دو مزایا و معایب خود را دارند. به همین دلیل معمولاً افراد هنگام انتخاب بین این دو روش طراحی وب سایت دچار سردرگمی می شوند.

در زیر به طور کامل سایت های وردپرس یا قالب های آماده را با سایت های کدنویس مقایسه می کنیم.

در نهایت با توجه به شرایط کسب و کار و هدفی که دارید یکی را انتخاب می کنید. به خواندن مقاله زیر ادامه دهید تا با دلایل منطقی یک بار برای همیشه این نگرانی را از ذهن خود دور کنید.

تفاوت سایت وردپرسی و کدنویسی از نظر هزینه ایجاد وب سایت

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا CMS است که به صورت رایگان و متن باز ارائه می شود. در نتیجه برای راه اندازی سایت وردپرس، اگر آموزش های رایگان را دیده باشید، فقط به هاست و دامنه نیاز دارید.

از طرفی برای راه اندازی یک وب سایت اختصاصی باید پروژه خود را برای شرکت طراحی سایت تعریف کنید.

پس از تعریف 10 ویژگی مهم در طراحی سایت پروژه و بررسی آن، یک پروپوزال ارسال می شود که در آن ارزش طرح شی محاسبه می شود. اینها هزینه های طراحی، کدنویسی و تمام فرآیندهایی است که در سایت مورد نیاز است.

در نتیجه این مقایسه، وردپرس نسبتا رایگان است. اما سایت تخصصی باید هزینه اجرا را بپردازد. هزینه ایجاد سایت بسته به مقیاس و امکانات پروژه متفاوت خواهد بود.

علاوه بر طراحی وب سایت با وردپرس، می توانید از یک فروشگاه ساز آنلاین استفاده کنید که هزینه نسبتا کمی برای ایجاد فروشگاه آنلاین خود دارد.

آیا وردپرس سریعتر است یا یک سایت اختصاصی؟

پاسخ این سوال روشن نیست و شرایط مختلف در تعیین سرعت موثر است. در واقع سرعت یک سایت اختصاصی به کیفیت کدگذاری بستگی دارد.

از طرفی سرعت سایت وردپرس به طراحی بهینه سایت فروشگاهی و افزونه ها بستگی خواهد داشت.

به طور کلی اگر کدنویسی سایت از کیفیت بالایی برخوردار باشد، سرعت سایت کدگذاری شده بیشتر از وردپرس خواهد بود. همچنین، برای به روز نگه داشتن سایت وردپرس شما نیاز به تجربه و هزینه دارد، در غیر این صورت سرعت به شدت کاهش می یابد.

به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند با استفاده از فروشگاه سازهای اینترنتی برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی رایگان از چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و هزینه ها را کاهش دهند. بنابراین تیم پشتیبانی این پلتفرم‌ها همیشه پاسخگوی نیازهای آن‌ها خواهد بود.

2رابط کاربری وردپرس یا کدنویسی؟ رابط کاربری میزان رضایت کاربر را هنگام استفاده از سایت تعیین می کند

هنگام انتخاب بین وردپرس یا کدنویسی، رابط کاربری یک نکته مهم است. سایت های کد شده رابط کاربری خاص خود را دارند و با وردپرس متفاوت هستند.

وردپرس یک رابط کاربری ساده دارد که هر کسی می تواند به راحتی با آن کار کند. در سال های اخیر از این رابط های کاربری ساده در سایت سازهای ایرانی نیز استفاده می شود.

پنل کدنویسی اختصاصی می تواند از نظر رابط کاربری پیچیده تر از وردپرس باشد. در چنین شرایطی باید آموزش کار با پنل مخصوص را دیده باشید.

آیا یک وب سایت اسکریپت انعطاف پذیرتر است یا وردپرس؟

وقتی نوبت به طراحی فروشگاه ها و وب سایت های شرکتی می رسد، وردپرس برای اکثر مردم انعطاف پذیرتر از یک وب سایت کدگذاری شده است. شما در واقع باید ماژول های خاصی را برای اضافه کردن ویژگی های ساده به سایت های کدنویسی برنامه ریزی کنید.

برعکس، افزونه های زیادی در وردپرس وجود دارد که امکان هرگونه تغییر یا اضافه شدن ویژگی ها را فراهم می کند.

علاوه بر این، وردپرس متن باز است و امکان هرگونه تغییر در کدها توسط برنامه نویسان وجود دارد. اما سایت اختصاصی از نظر کد بسته است و فقط طراح می تواند تغییراتی را اعمال کند.

امنیت سایت؛ اعتماد به وردپرس یا کدنویسی؟

سایت های اختصاصی به دلایل مختلف از امنیت بیشتری نسبت به سایت های وردپرس یا سایت های از پیش قالب بندی شده برخوردار هستند. به طور کلی وردپرس راه های زیادی برای هک دارد.

به عنوان مثال، به روز نکردن افزونه ها می تواند تونلی برای ورود ربات ها ایجاد کند. البته راهکارهای مختلفی برای افزایش امنیت در وردپرس وجود دارد که گاهی این راهکارها سرعت سایت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. در هر صورت امنیت سایت های تخصصی معمولا بالاتر از سایت های وردپرسی است.

به روز رسانی سایت؛ تفاوت بزرگ بین وردپرس و سایت های برنامه ریزی شده
برای به روز رسانی سایت ویژه و اصلاح خطاها باید از طراح بخواهید که کار را ادامه دهد.

از طرفی تیم توسعه وردپرس جهانی است و آپدیت های زیادی برای این CMS در بازه های زمانی کوتاه ارائه می شود.

در نتیجه تغییرات و به‌روزرسانی‌ها در سایت‌های وردپرس سریع‌تر انجام می‌شوند. این یکی از مزایای مهم وردپرس است.

تفاوت بین وردپرس و سایت اختصاصی از نظر هزینه نگهداری نمی توان نظر قطعی داد


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *