23 جولای 1402 در 07:59 ق.ظ

فراری KC23 با پنل های بدنه قابل جابجایی معرفی شد. سوپراسپرت فراری KC23 به طور ویژه برای پیست طراحی شده است و تنها به صورت یک تکه تولید خواهد شد.

فراری از ابرخودروی جدید خود با نام KC23 رونمایی کرد. فراری KC23 مخصوص پیست مبتنی بر فراری 488 GT3 است و دارای درهای پروانه ای و نشانه های طراحی از هایپرکار 499P و Vision Gran Turismo است. در ادامه با مشخصات این خودروی بی نظیر آشنا می شویم.

مشخصات فراری KC23

فراری با تغییراتی مانند آیرودینامیک فعال توانست فراری 488 GT3 Evo را به یک ابرخودرو تبدیل کند. پانل های جانبی بدنه متحرک برای این خودرو طراحی شده است. همچنین این ابرخودرو به جای روکش بدنه مسابقه ای از رنگ طلایی مرکوری استفاده می کند که ظاهری شبیه به آلومینیوم دارد.

فراری برای افزایش میدان دید و بهبود آیرودینامیک از دوربین های جانبی به جای آینه های سنتی برای این ابرخودرو استفاده کرد. این خودرو به صورت استاندارد از چرخ های 18 اینچی با لاستیک های چسبنده استفاده می کند. اما امکان سفارش چرخ های 21 اینچی در جلو و 22 اینچی در عقب وجود دارد. این خودرو که 3 سال از توسعه آن می گذرد، فقط برای پیست طراحی شده است.

اگرچه فراری KC23 تنها در یک واحد تولید خواهد شد، اما فراری اعلام کرده است که از طراحی این خودرو برای محصولات بعدی خود استفاده خواهد کرد. طراحان کابین نیز ویژگی های غیر ضروری موجود در مدل 488 GT3 را حذف کردند. البته دو صندلی اسپرت و دکمه های مختلف مدل اصلی همچنان در این خودرو به چشم می خورد. از دیگر ویژگی های این بخش می توان به رول کیج کامل و فرمان با 16 کنترل ماشین مسابقه ای اشاره کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا فراری KC23 از همان موتور 3.9 لیتری V8 توئین توربوی 488 مدل مسابقه ای GT3 استفاده خواهد کرد یا خیر. اما این موتور می تواند در حالت استاندارد 600 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو به زودی در فستیوال گودوود اسپید حضور خواهد داشت.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *