13 شهریور 1402 ساعت 00:55

هاچ بک اطلس یکی دیگر از محصولات غرفه سایپا در نمایشگاه خودرو مشهد بود. Atlas بخشی از نسل جدید خودروهای اقتصادی این خودروساز داخلی است.

سایپا در دوره بیست و سوم نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد خودروهایی نظیر کراس اوور وارداتی چانگان یونی کی و هاچ بک کراس M44 یا سیلک را نمایش داد. این خودروساز داخلی علاوه بر این‌ها هاچ بک اطلس را پیش رو بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قرار داده است. اطلس، یکی از 8 خودرو جدید این شرکت که جایگزین کوییک بر شمرده می‌شود، مدتی قبل در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه وزارت صمت به متقاضیان ارائه شده بود. در ادامه می‌توانید تصاویر هاچ بک اطلس سایپا در نمایشگاه خودرو مشهد 1402 را مشاهده کنید و همچنین مروری بر مشخصات آن داشته باشید.

نمایش سایپا اطلس در نمایشگاه مشهد

سایپا اطلس عضو جدید خانواده X200 است که تیبا، ساینا و کوییک به‌عنوان اعضای دیگر آن شناخته می‌شوند و سایپا به دنبال این است تا با آن بتواند موج جدیدی از فروش را به‌واسطه متقاضیان خودروهای هاچ بک جمع و جور جذب کند. این خودروساز داخلی برنامه دارد این هاچ بک را در 2 نسخه دنده دستی و دنده اتوماتیک یا به عبارتی دیگر، در 4 تیپ با نام‌های G ،S ،L و E روانه بازار کند. از این بین، E و L در دسته تیپ‌های بالارده‌تر این خودرو تولید داخل قرار می‌گیرند که امکانات رفاهی بیشتری نسبت به دو نسخه دیگر خواهند داشت.

داخل کابین همان المان‌هایی را می‌بینید که از یک هاچ بک اقتصادی تولید داخل انتظار دارید، منتها با چاشنی به‌روزتر. نمایشگر 7 اینچی، کنترل‌های فیزیکی کنسول مرکزی، دریچه‌های هوای گرد و دسته دنده معمولی برخی از ویژگی‌های کابین این خودرو هستند. با این حال، ویژگی نسبتاً جالب‌ترِ فضای داخلی Atlas را پشت فرمان دی‌کات آن در صفحه آمپر می‌توان دید؛ جایی که از ترکیب دو صفحه آنالوگ و یک نمایشگر کوچک میانی استفاده شده، ولی طراحی صفحه‌های آنالوگ به شکلی است که صفحه آمپرهای به‌روزتر را به یاد می‌آورد.

سایپا هاچ بک اطلس را با یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر 8 سوپاپ عرضه می‌کند که توانایی تولید قدرت 90 اسب بخار و گشتاور 137 نیوتن متر را دارد. برای انتقال نیرو محرکه این خودرو یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) یا گیربکس دستی 5 سرعته در نظر گرفته شده است. برای تعلیق ناحیه جلو و عقب اطلس، سیستم­‌های مک فرسون و یکپارچه تیر پیچشی پیاده‌سازی شده است. ترمزهای جلو و عقب این محصول سایپا هم به‌ترتیب از نوع دیسکی و کاسه‌ای هستند. نهایتاً باید ذکر کرد که مصرف سوخت آن 6.93 لیتر در هر 100 کیلومتر برآورد می‌شود.

ترمز ABS، توزیع الکترونیکی نیرو ترمز، کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش، ترمز اضطراری خودکار، ایربگ راننده و شاگرد، سیستم رصد باد تایرها، صندلی عقب تاشو، سنسور پارک دنده عقب، سیستم تهویه نیمه‌خودکار موارد موجود در لیست امکانات هاچ بک Atlas هستند. در نهایت، نظر شما کاربران گجت نیوز درباره سایپا اطلس، یکی از مهمان‌های نمایشگاه خودرو مشهد چیست؟


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *