گوگل در حال ارائه یک ارتقاء بزرگ مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Google Photos است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند، تا مشاهده و اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوهای شما را آسان‌تر نماید. این بدان معنی است که می‌توانید عکس‌های خاص خود را راحت‌تر پیدا کنید و آنها را سریع‌تر با دیگران به اشتراک بگذارید.

به گزرش هوشیو، گوگل به‌روز‌رسانی جدیدی را برای برنامه Google Photos خود اعلام کرده است. این به‌روزرسانی شامل یک تب اختصاصی برای Memories است که به‌صورت خودکار عکس‌ها و ویدیوهای گذشته را انتخاب می‌کند. Memories قابلیتی است که به طور خودکار عکس‌ها و ویدیوهای گذشته شما را انتخاب کرده و در بخش خاصی از برنامه نمایش می‌دهد. Google Photos با ایجاد یک بخش ویژه برای کاربران، مرور خاطرات گذشته را برای آنها آسان‌تر کرده است. این به‌روزرسانی، اسکرول عکس‌ها و ویدیوهای قدیمی را در برنامه آسان‌تر می‌نماید.

ویژگی جدید Memories از هوش مصنوعی برای ایجاد کلاژهایی شبیه دفترچه از عکس‌ها و ویدیوهای شما بر اساس افراد، مکان‌ها و رویدادهای مهم استفاده می‌کند. این ویژگی به کاربران اجازه می‎دهد تا با استفاده از هوش مصنوعی گوگل محتوا را نگه داشته یا پنهان کنند و حتی خاطرات جدیدی ایجاد نمایند.

خاطرات خود را با کمک هوش مصنوعی ایجاد کنید

این ویژگی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به شما کمک نماید نام‎های بهتری برای خاطرات خود بیابید. Memories مجموعه‌های ویژه‌ای از عکس‌ها و ویدیوها هستند که برنامه به‌طور خودکار بر اساس معیارهای خاصی ایجاد می‌کند. دکمه «Help me title» نام‌هایی را برای خاطرات شما بر اساس محتوای عکس‌ها و ویدیوهای شما پیشنهاد می‌کند. می‌توانید هر چند بار که مایلید این دکمه را مجددا انتخاب نمایید. اگر می‌خواهید برای ارائه پیشنهادهای بهتر به هوش مصنوعی اطلاعات بیشتری بدهید، می‌توانید روی دکمه «افزودن راهنمایی» ضربه بزنید.

ارتقای بزرگ دیگر این است که Google Photos اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد تا در Memories با افراد دیگر همکاری کنند. این بدان معناست که افراد می‎توانند آلبوم‌های عکس خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. بنابراین، به جای اینکه فقط خاطرات خود را داشته باشید، می‌توانند خاطراتی از تمامی افراد گروه داشته باشند.

این یک تغییر بزرگ نسبت به وضعیت فعلی است که در آن هر کس خاطرات خود را دارد و به‌‎صورت خودکار نمی‌تواند آن با دیگران به اشتراک بگذارد، مگر اینکه به صورت دستی به اشتراک گذاشته شود.

خاطرات خود را در Google Photos به اشتراک بگذارید

گوگل همچنین قول داده است که در آینده به کاربران اجازه می‌دهد خاطرات خود را به‌عنوان کلیپ ویدیویی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های پیام‌رسان خارج از این برنامه به اشتراک بگذارند.

این ویژگی جدید در Google Photos بسیار مهم است زیرا به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک نسخه پشتیبان از Memories خود ذخیره کنند که حتی اگر تصمیم به ترک برنامه داشته باشند یا اگر Google Photos در آینده تغییر کند، می‌تواند ذخیره گردد. این تنها راه برای نگه داشتن محتوا در قالبی خوانا است که حتی اگر Google Photos دیگر در دسترس نباشد نیز ماندگار خواهد بود.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *