ما مشتاقانه منتظر راه اندازی اینستاگرام Threads، رقیب توییتر، در 6 جولای هستیم. این اطلاعات به دلیل وجود صفحه ای برای این برنامه در اپ استور منتشر شده است. محققان در این زمینه همچنین گزارش دادند که نسخه اولیه این برنامه در فروشگاه Google Play مشاهده شده است که در طول هفته در معرض نمایش بوده است.

متا همچنین یک تیزر از تاریخ راه اندازی اپلیکیشن اینستاگرام به نام Threads اضافه کرد. با تایپ “Threads” در کادر جستجو یا استفاده از چندین کلمه کلیدی دیگر، نماد بلیط در نوار جستجو ظاهر می شود. شما باید روی آن ضربه بزنید و سپس یک بلیط ظاهر می شود که نام کاربری اینستاگرام شما را به همراه زمان راه اندازی برنامه بر اساس منطقه زمانی کشور شما نشان می دهد. این بلیط همچنین شامل یک کد QR است که شما را به threads.net هدایت می کند. در این سایت یک تایمر شمارش معکوس را خواهید دید که در ساعت 10 صبح روز 6 جولای به پایان می رسد.

Threads یک برنامه چت مبتنی بر متن است که جامعه ای را برای افراد ایجاد می کند تا گرد هم آیند و درباره موضوعاتی که امروز برای آنها مهم است بحث کنند. همچنین به درک روندهای آینده کمک می کند. با کمک این برنامه می توانید موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کنید و با تولیدکنندگان محتوا و افراد با سلیقه مشابه ارتباط برقرار کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که دنبال کنندگان وفادار بسازید تا بتوانید ایده ها، نظرات و خلاقیت خود را با جهان به اشتراک بگذارید.

اپ استور و گوگل پلی استور هر دو مجموعه ای از اسکرین شات های برنامه را در صفحات خود به اشتراک گذاشته اند. این اسکرین شات ها نشان می دهد که چگونه می توانید با نام کاربری اینستاگرام خود وارد این شبکه اجتماعی شوید و اکانت هایی را که در اینستاگرام دنبال می کنید پیدا کنید. همچنین روش اشتراک گذاری پست ها بین شبکه های اجتماعی مانند توییتر و ماستودون بلو اسکای نیز در این اسکرین شات ها آموزش داده شده است.

در یک جلسه داخلی در Meta (که قبلاً فیس بوک نام داشت)، مدیران گفتند Instagram Threads از پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon به نام ActivityPub استفاده می کند. در این نشست یکی از مدیران اپراتور گفت: صحبت ها و نظرات تولیدکنندگان محتوا و افراد مشهوری را شنیدیم که به دنبال بستری سالم هستند.

ActivityPub یک پروتکل متن باز غیرمتمرکز است که به شبکه های اجتماعی اجازه می دهد تا در تبادل اطلاعات و محتوا با یکدیگر همکاری کنند و کاربران می توانند با استفاده از حساب های خود در یک شبکه به محتوا و سایر کاربران در شبکه های دیگر دسترسی داشته باشند. این انتقال اطلاعات امکان تعامل بین شبکه های اجتماعی مختلف را فراهم می کند.

خبر راه اندازی Threads پس از چند روز شلوغ در توییتر اعلام شد. هفته گذشته، شبکه اجتماعی ایلان ماسک، کاربران ثبت نام نشده را از دیدن توییت ها منع کرد و محدودیت هایی را برای کاربران ثبت نام شده اعمال کرد. این محدودیت ها به گونه ای است که پس از خواندن تعداد مشخصی توییت در روز، دیگر نمی توانید توییت دیگری را بخوانید. این تغییرات منجر به مشکلات گسترده ای در آخر هفته می شود و کاربران نمی توانند از برنامه استفاده کنند.

توییتر به طور ناگهانی تغییرات بزرگی در TweetDeck ایجاد کرد. TweetDeck ابزاری است که توسط بسیاری از روزنامه نگاران و متخصصان رسانه های اجتماعی استفاده می شود. به طور مبهم اعلام شد که در عرض یک ماه TweetDeck تبدیل به یک ابزار پولی خواهد شد.

اکثر کاربران توییتر در آخر هفته سعی کردند از برنامه Blue Sky استفاده کنند، اما ثبت نام کاربران جدید برای بیش از یک روز متوقف شد. دلیل این مشکلات این بود که افراد زیادی وارد برنامه شده بودند. لازم به ذکر است که این مشکلات در حال حاضر به طور کامل حل شده است.
مدیرعامل مستودون از این بابت خوشحال است و احساس خوبی نسبت به آن ابراز کرد.

در پاسخ به اخبار تاریخ راه اندازی Threads، ایلان ماسک با مجموعه ای از توییت ها پاسخ داد که به اطلاعاتی که برنامه ممکن است از کاربران جمع آوری کند اشاره کرد. او در توییتی نوشت: «خدا را شکر که آنها بسیار عاقلانه با آنها رفتار می کنند.

جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، تصویری از اطلاعیه جمع‌آوری داده‌های Threads را منتشر کرد و نوشت: «همه رشته‌های شما متعلق به ما هستند» و ایلان ماسک به این توییت پاسخ داد و گفت که موافق است. ارزشی که اینستاگرام برای کاربران دارای Threads ایجاد می کند این است که اکنون برنامه اینستاگرام همان رشته هایی را به شما نشان می دهد که توییتر در لیست برنامه های خود دارد.
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *