زمانی که کاربر نمی تواند وارد سایت وردپرسی شود و با باز کردن آدرس ورود به سایت وردپرس
(wp-admin) به شما خطای اتصال پایگاه داده می دهد که به معنای خطای اتصال پایگاه داده است. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این خطا و ایجاد مشکل در سایت وردپرس شما شود. در زیر دلیل این خطا و نحوه رفع خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس را به شما خواهم گفت. لطفا با پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دلیل خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس

یکی از مواردی که باعث بروز این مشکل می شود پر بودن هاست سایت و قطع شدن اتصال دیتابیس می باشد که در هنگام ورود به پیشخوان و در موارد دیگر مانند فرآیند خرید شاهد خطای اتصال دیتابیس هستیم. حالا باید ببینیم چطور میشه این مشکل رو توی سایت رفع کرد؟؟؟؟

راه حل رفع خطای اتصال پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس

با همین فرض و با دسترسی SSH از طریق SFTP و با نرم افزار WINSCP وارد مدیریت فایل های سایت و فایل های اضافی ایجاد شده مانند فایل های کش ناشی از افزونه Wp Rocket و همچنین فایل های آرشیو قدیمی ناشی از updraft می شویم. به علاوه پلاگین حذف
ذکر این نکته ضروری است که پس از انجام این فرآیندها باید مدتی منتظر بمانیم تا سرور میزان هاست آزاد شده را متوجه شود و پس از مدتی دسترسی به دایرکت ادمین فراهم شود زیرا با ظاهر شدن این خطا به کنترل پنل هاست (در اینجا دایرکت ادمین) که شما به آن دسترسی ندارید و به شما اجازه نمی دهد حتی با اطلاعات صحیح وارد شوید. سپس وارد قسمت مدیریت پایگاه داده (phpmyadmin) می شویم و پایگاه داده مرتبط با سایت را پیدا می کنیم و جدول wp-options را برای رفع مشکل سایت بهینه می کنیم.

نتیجه

برای این نوع خطاها باید روش عیب یابی را به طور کامل بشناسیم، زیرا با درک این روش عیب یابی، روند حل این مشکلات حداکثر یک ساعت خواهد بود، در غیر این صورت واقعا وقت گیر و طاقت فرسا هستند. نکته دیگر این است که باید با دسترسی از راه دور و اتصال به سرور آشنا باشیم و نحوه پوشه گذاری فایل ها در سرور را بدانیم تا سریعتر به محل فایل ها در سایت برسیم.
امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا خطای ایجاد شده در سایت خود را برطرف کنید، اگر دوستی دارید که این مقاله می تواند به شما کمک کند، لطفاً آن را با او به اشتراک بگذارید و اگر تجربه ای در این زمینه دارید، در انتهای همین صفحه برای ما بنویسید. در قسمت نظرات قرار دهید تا دیگران از تجربیات شما استفاده کنند.

نتایج متوسط 4 از 5

از کل مبلغ 2 رای


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *