20 جولای 1402 در 10:22 ب.ظ

به نظر می رسد این روزها با گسترش کاوش در سیارات مختلف و تحقیقات فرازمینی ها در سیاره ما، اطلاعات بیشتری در مورد فرازمینی ها منتشر می شود. آخرین اخبار در مورد فعالیت فرازمینی ها بر روی زمین مربوط به اظهار نظر یک دانشمند دانشگاه هاروارد در مورد کره های فلزی در اقیانوس ها است.

به تازگی یک دانشمند برجسته از دانشگاه هاروارد که در زمینه تشخیص موجودات فضایی فعال است، 50 کره فلزی را در اقیانوس پیدا کرده است. او معتقد است این کره های کوچک توسط بیگانگان به اقیانوس های زمین ریخته شده اند، اما دانشمندان دیگر در مورد این ادعا تردید دارند.

بیش از یک دهه است که کره های مغناطیسی کوچکی در اقیانوس های سیاره ما کشف شده اند که بسیاری از دانشمندان اطلاعات زیادی در مورد آنها ندارند. این گوی ها بیشتر در اقیانوس آرام یافت می شوند و اکنون آخرین تحقیقات نشان می دهد که کره های فلزی کوچک ممکن است از موجودات بیگانه باشند.

داستان کره های فلزی غیرعادی از اقیانوس آرام چیست؟

در سال 2014، یک توپ آتشین بر فراز آسمان پاپوآ گینه نو دیده شد. فناوری و سنسورهای آمریکایی که در منطقه حضور داشتند، سرعت تقریبی این توپ را بیش از 177 هزار کیلومتر در ساعت تخمین زدند! مرکز تحقیقات اجسام نزدیک به زمین ناسا نیز سقوط این توپ را شناسایی و سرعت آن را تایید کرد. این شهاب در نهایت در 85 کیلومتری سواحل اقیانوس آرام سقوط کرد و متلاشی شد.

مبنای اصلی مطالعه دانشمندان دانشگاه هاروارد، شهاب سنگی است که در سال 2014 با سرعتی باورنکردنی وارد جو سیاره ما شد، برخی معتقدند منشا این شهاب سنگ خارج از منظومه شمسی است.

آوی لوب، اخترفیزیکدان دانشگاه هاروارد، تحقیقات خود را به این شهاب سنگ ها و گوی های یافت شده در اقیانوس آرام اختصاص داده است. بر اساس سرعت و مسیر ورود این جرم به زمین، لوب به این نتیجه رسید که ما با اثری از منظومه ستاره ای دیگر روبرو هستیم. به گفته وی در مصاحبه با Daily Beast، برخی از اجرام وارد سیاره زمین شامل تکنوسیگارهای فرازمینی هستند. این بدان معنی است که ردپای فناوری توسعه یافته توسط موجوداتی غیر از انسان در آنها دیده می شود.

این اولین بار نیست که دانشمند دانشگاه هاروارد چنین فرضیه هایی را مطرح می کند. او در گذشته بارها اعلام کرده بود که سیاره ما مورد بازدید بیگانگان قرار گرفته است. پنج سال پیش، او و محقق دیگری در دانشگاه هاروارد اعلام کردند که یک کاوشگر بیگانه شبیه یک بوم نور از سیاره ما بازدید کرده است. در محافل علمی، این دانشمند موافقان و مخالفان زیادی دارد.

یک مولتی میلیونر از تحقیقات بر روی کره های فلزی حمایت می کند

چارلز هاسکینسون، مولتی میلیونر ارز دیجیتال، اکنون می خواهد از تحقیقات لوب در مورد شهاب سنگ IM1 که در سال 2014 وارد جو زمین شد، حمایت کند. تحقیقات لوب بیش از 50 کره مغناطیسی را پیدا کرده است که از آهن، منیزیم و تیتانیوم ساخته شده اند. برخی معتقدند گوی ها قطعاتی از شهاب سنگ هستند، اما لوب فکر می کند که گوی ها غیرعادی به نظر می رسند. مقدار نیکل در این توپ ها بسیار کم است. در این میان نیکل یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده شهاب سنگ ها است.

این دانشمند دانشگاه هاروارد تحقیقات کنونی خود را جالب ترین تحقیقات دوران حرفه ای خود توصیف می کند. اگرچه تحقیقات او توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، اما دانشمندان دیگر قدردان سخنان او نیستند و معتقدند بسیاری از گوی های یافت شده حتی مربوط به شهاب سنگ 2014 نیستند.

توپ های عجیب و غریب احتمالا آشغال هستند!

پیتر براون، هواشناس دانشگاه غربی انتاریو در کانادا اظهار نظر جالبی کرد:

یک قرن است که می دانیم اگر یک گیره مغناطیسی بردارید و آن را از کف اقیانوس بفرستید، می توانید به راحتی کره های فلزی را بازیابی کنید. چنین زباله هایی در سراسر جهان یافت می شوند و میلیون ها سال است که شهاب سنگ ها قطعات کوچک فلز را به اقیانوس ها می ریزند. این قطعات در ته دریا جمع می شوند. با توجه به تغییر جریان های اقیانوسی و حرکت های رسوبی دریاها، اساساً نمی توان گفت که این کره ها به دلیل فعالیت های فرازمینی در اقیانوس ها هستند.

براون همچنین اخیرا مقاله ای علمی منتشر کرده است که ماهیت شهاب سنگ IM1 را زیر سوال می برد. این ادعا که این شهاب سنگ از خارج از منظومه شمسی ما آمده است تنها به دلیل سرعت دیوانه کننده آن است، اما او معتقد است که سرعت این شهاب سنگ به درستی محاسبه نشده است.

او معتقد است که در سرعت های بسیار بالا، حسگرهای دولت ایالات متحده چندان دقیق نیستند و می توانند سرعتی بسیار بالاتر از حد مجاز واقعی را تشخیص دهند. به گفته وی، گزارش های منتشر شده درباره این شهاب سنگ و صفات منتسب به آن کاملا علمی نیست.

آخرین کلمه

در حال حاضر دو دانشمند بزرگ در مورد گوی های موجود در اقیانوس ها عقاید متفاوتی دارند. یکی معتقد است که این گوی ها از سیاره دیگری آمده اند و دیگری معتقد است که چنین گوی هایی از میلیون ها سال پیش به دلیل وجود مواد مذاب در شهاب سنگ ها در اقیانوس ها وجود داشته اند. این دو دانشمند بر اساس دلایل علمی با یکدیگر در جنگ بوده اند و باید دید در آینده حق با کدام یک از آنهاست.

نظر شما در مورد این جنجال علمی چیست؟ نظر کدام دانشمند منطقی تر به نظر می رسد؟ در قسمت نظرات به خانواده بزرگ گجت نیوز بپیوندید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *