کیهان هنوز ناشناخته‌های زیادی دارد و اخیرا تلسکوپ جیمز وب جرم مرموزی به شکل علامت سوال در اعماق فضا کشف کرده که دانشمندان توضیحی برای آن پیدا کرده‌اند.

این علامت درخشان که توسط تلسکوپ قدرتمند جیمز وب ثبت شده است، به شکل یک علامت سوال است و بسیاری از ستاره‌شناسان را به فکر فرو برده است.

دانشمندان بعد از تجزیه و تحلیل تصویر آن به این نتیجه رسیده‌اند که این تصویر احتمالا متعلق به یک جفت کهکشان است که در حال ادغام شدن باهم هستند و این رویداد باعث شده تا ساختار آن شبیه به علامت سوال شود.

موسسه STScI گفته است که این تصویر احتمالا یک کهکشان دوردست یا مجموعه‌ای از کهکشان‌های در حال ادغام شدن است که اندرکنش آن‌ها باعث به وجود آمدن ساختاری شبیه به علامت سوال شده است.

تلسکوپ جیمز وب که در فاصله یک میلیون مایلی از زمین قرار دارد، اخیرا اولین سال شروع فعالیت خود را با به اشتراک گذاشتن یک تصویر بسیار زیبا از اعماق فضا جشن گرفته بود.

ساخت این تلسکوپ هزینه‌ای حدود ۱۰ میلیارد دلار در بر داشته است و با همکاری ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا توسعه یافته است. هدف این تلسکوپ اکتشاف اعماق کیهان و جستجوی سیارات دارای حیات است.

منبع: Digitaltrends


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *