IIHS خطرناک ترین خودروهای بازار آمریکا را مشخص کرده است. نام های آشنایی مانند کامارو، موستانگ و اکسنت در این لیست به چشم می خورد.

در ایران با نبود جدیدترین خودروهای موجود در بازار و تولید محصولات تولید شده توسط خودروسازان غربی در دهه‌های قبل، به نظر نمی‌رسد که ایمنی مشکلی ایجاد کند. با این حال، واضح است که در مناطق دیگر، از جمله اروپا و آمریکای شمالی، خودروها باید قبل از ورود به بازار، تست های جامعی را برای ارزیابی سطح ایمنی خود انجام دهند. به طور خاص، در ایالات متحده، موسسه IIHS این وظیفه را بر عهده دارد و اخیراً لیستی از خطرناک ترین خودروها از مدل سال 2020 به بعد را تهیه کرده است. لیستی که شامل خودروهایی در کلاس های کاملاً متفاوت، از خودروهای ساب کامپکت تا عضلانی می شود.

خطرناک ترین خودروهای بازار آمریکا

طبق گزارش IIHS، خودروهای عضلانی معروف فورد موستانگ، شورولت کامارو و دوج چارجر و چلنجر از خطرناک ترین خودروهای بازار آمریکا هستند. برآوردها نشان می دهد که احتمال آسیب جانی به سرنشینان این خودروها بسیار زیاد است و این می تواند به عوامل متعددی مرتبط باشد، اما بی شک یکی از آنها این است که هر راننده ای توانایی کنترل قدرت و سرعت بالای موتور این خودروها را ندارد. ماشین ها .

همانطور که IIHS اشاره می کند، تبلیغات رسمی برای این ماشین های عضلانی بر رانندگی پرخطر متمرکز است. البته این انگیزه هیجان انگیز بخشی از ماهیت این محصولات است که خودروسازان از آن برای فروش موفقیت آمیز استفاده می کنند. همچنین بر اساس آمار این موسسه آمریکایی، هم راننده دوج و هم راننده خودروی دیگر بیشتر از سایرین در تصادفات خودروی دوج کشته می شوند.

البته خودروهای عضلانی مانند دوج چارجر خطرناک ترین خودروهای موجود در بازار آمریکا نیستند. در واقع، مینی ون هایی مانند شورولت اسپارک، میتسوبیشی میراژ و هیوندای اکسنت بیشترین مرگ و میر راننده را به ثبت رسانده اند. وانت های بزرگ مانند Ram 3500 نیز در میان خودروهایی با بیشترین تلفات راننده در تزاف قرار دارند. حجم زیاد، سرعت و وزن زیاد و همچنین مانورهای تبلیغاتی نامناسب از عوامل موثر در این امر هستند.

چاک فارمر، معاون تحقیقات و خدمات آماری IIHS می گوید که به طور کلی، خودروهای جدید نسبت به گذشته ایمن تر شده اند، اما هنوز تفاوت قابل توجهی بین سطوح ایمنی انواع مختلف خودروها وجود دارد. وی همچنین خاطرنشان کرد: در طول همه‌گیری کووید-19، تصادفات فوتی ناشی از سرعت غیرمجاز افزایش چشمگیری داشته است. این موضوع قرار دادن خودروهای عضلانی را در بین خطرناک ترین خودروهای بازار آمریکا توجیه می کند.

البته خودروهایی که جزو خطرناک ترین خودروهای آمریکا هستند در ایران از محصولات ایمن بالاتر به حساب می آیند. محصولاتی که قبلا ذکر شد توسط استانداردهای ایالات متحده به دلایل مختلفی برچسب خطرناکی دارند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *