امروزه کاربران زیادی از سرورهای ابری استفاده می کنند و همین امر باعث شده است تا شرکت های مختلفی وظیفه ارائه این نوع سرورها را بر عهده بگیرند. یک سرور ابری یا مجازی در واقع بخشی از یک سرور فیزیکی است که در آن منابع سخت افزاری جدا شده و با استفاده از نرم افزارهایی مانند VMware ارائه می شود. هنگامی که از سرورهای ابری استفاده می کنید، می توانید با پیچیدگی کمتری مواجه شوید و در عین حال در پول خود صرفه جویی کنید.

در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد خرید سرور مجازی ایران و سرور ابری ساعتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید مزایای خرید سرور مجازی در ایران و تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی را بیاموزید.

چی میخونی:

سرور مجازی ایرانی

هر چه فناوری بیشتر پیشرفت کند، کاربران بیشتری جذب آن می شوند. امروزه تعداد زیادی از کسب و کارها خدمات خود را از طریق سایت ارائه می دهند. از طرفی بازدیدکنندگان سایت نیز ترجیح می دهند بتوانند سریعتر از سایتی که بازدید کرده اند بازدید کنند و خدمات مورد نظر خود را در اسرع وقت دریافت کنند.

بنابراین توصیه می شود کسانی که یک سایت را راه اندازی می کنند از سرور مجازی استفاده کنند تا در سریع ترین زمان ممکن مطالب خود را در اختیار کاربران قرار دهند. در واقع با خرید سرور مجازی ایرانبسیاری از کسب و کارهایی که خدمات خود را از طریق سایت ارائه می دهند، می توانند مشتریان و مشتریان بیشتری را جذب کنند.

با خرید سرور مجازیامکاناتی با سخت افزار و نرم افزار قدرتمند در اختیار شما قرار می گیرد. سرور مجازی ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیک به کاربران ایرانی می تواند سرعت بالایی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین این سرورها نسبت به سرورهای اختصاصی هزینه کمتری برای شما خواهند داشت.

مزایای خرید سرور مجازی در ایران

با خرید سرور مجازی ایران از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

 • تحویل فوری سرور مجازی ایرانی پس از خرید یکی از مهمترین مزیت های این نوع سرور می باشد.
 • قابلیت نصب سیستم عامل مورد نظر و همچنین ارتقای منابع در حد مطلوب از دیگر مزیت های سرور مجازی ایران است.
 • کش NVMe در سرورهای مجازی ایران استفاده می شود.
 • پشتیبان گیری روزانه به شما امکان می دهد اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.
 • با میزبانی سرور مجازی ایران می توانید از پشتیبانی 24 ساعته تیم های هاست ایران بهره مند شوید.
 • هر زمان که نیاز داشتید می توانید فوراً سیستم عامل خود را ریست کنید.
 • امکان نصب کنترل پنل مورد نظر برای کاربران وجود دارد تا بتوانند وب سایت خود را سریعتر و راحت تر مدیریت کنند.
 • سرور مجازی ایران به شما امکان دسترسی به آپتایم بالا را می دهد.

سرور ابری ساعتی

معمولاً ارائه سرورهای ابری حداقل یک ماهه است در حالی که در ابتدا باید هزینه مالکیت آن را بپردازید. اما در برخی موارد مشاهده می شود که کاربران نباید یک ماه از سرور مجازی استفاده کنند، در این صورت راه حل چیست؟

در این صورت بهترین گزینه برای کاربران خرید یک سرور ابری ساعتی است. حداقل مدت این نوع خدمات یک ساعت است و در صورت داشتن شارژ کافی در حساب کاربری خود می توانید آن را از طریق کنترل پنل خود تمدید کنید.

در عین حال می توانید این نوع سرورها را ارائه دهید خرید ساعتی سرور ابری در ایران از ویژگی هایی مانند دسترسی به کنسول و کنترل پنل، پشتیبان گیری آنلاین، تحویل فوری و موارد دیگر بهره ببرید.

تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی

هر کدام از این سرورها مزایا و معایبی دارند که می توانید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. بنابراین در زیر به برخی از مهم ترین تفاوت های سرورهای ابری ایرانی و خارجی اشاره می شود.

 • کیفیت و آپتایم شبکه در سرورهای خارجی معمولاً بهتر از سرورهای ایرانی است زیرا از مراکز داده پیشرفته تری استفاده می کنند.
 • از نظر امنیت هر دو سرور قدرتمند هستند اما اگر قصد دارید برای سایت های دولتی یا شرکت هایی که اطلاعات محرمانه دارند سرور ساعتی ابری تهیه کنید بهتر است برای میزبانی سایت خود یک سرور ساعتی ابری ایرانی خریداری کنید.
 • هرچه فاصله شما از مرکز داده کمتر باشد، سرعت دسترسی شما بیشتر خواهد بود. بنابراین استفاده از سرور ابری ایرانی گزینه بهتری برای شماست.
 • از نظر هزینه ساعتی سرورهای ابری ایران نسبت به خارج از کشور گزینه بهتری هستند.
 • پهنای باند عامل دیگری است که بر خرید سرورهای ابری تأثیر می گذارد. سرورهای خارجی گسترده تر هستند و به شما پهنای باند بیشتری برای آپلود و دانلود اطلاعات می دهند.
 • سرورهای ابری ساعتی در خارج از فروشگاه های اطلاعات بهتری بهره مند می شوند زیرا شامل جریمه نمی شوند و هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت.

آخرین کلمه…

ارائه سرورهای مجازی قدرتمند برای دسترسی آسان و سریعتر به محتوای سایت یکی از مواردی است که می تواند کاربران بیشتری را به سمت شما جذب کند. همانطور که در بالا ذکر شد ممکن است یک ماه یا بیشتر به سرور نیاز نداشته باشید، بنابراین بهترین گزینه برای شما خرید ساعتی سرور ابری است که می توانید از طریق هاست ایران این کار را انجام دهید و به بالاترین کیفیتی که دارید دسترسی داشته باشید.

بنابراین می توانید برای دریافت بهترین سرورهای ابری ساعتی به سایت های هاست ایران مراجعه کرده و در اسرع وقت سرور مورد نظر خود را خریداری و استفاده کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *