15 شهریور 1402 ساعت 14:55

تویوتا کرولا هیبرید دست دوم توسط گروه خودروسازی سایپا وارد ایران خواهد شد. در ادامه با مشخصات و امکانات نسخه کارکرده Toyota Corolla Hybrid آشنا می‌شویم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اخیر در نمایشگاه خودرو مشهد 1402 اعلام کرد این گروه خودروسازی طرح واردات نسخه‌های کارکرده تویوتا کرولا هیبرید را در دستور کار خود قرار داده است. در همین راستا شنیده‌ها حاکی از آن است که این خودروساز قصد دارد به‌دلیل تحریم‌ها و مشکلات انتقال ارز، تویوتا کرولا هیبریدی که توسط فاو-تویوتا در چین تولید می‌شود را وارد ایران کند.

مشخصات فنی تویوتا کرولا هیبرید

کرولا هیبرید احتمالا با موتور 1.8 لیتری تنفس طبیعی به‌همراه یک پیشرانه برقی روانه بازار ایران خواهد شد. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با 136 اسب بخار و گشتاور 1850 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس E-CVT به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.

امکانات رفاهی و ایمنی

فاو-تویوتا این سدان ژاپنی را در تیپ‌های مختلفی روانه بازار کرده و مشخص نیست کدام تیپ آن به ایران راه پیدا می‌کند؛ اما به‌طور کلی از امکانات نسخه معمولی این خودرو می‌توان به ترمز اضطراری، سنسور نور، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، فرمان کمکی برقی، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی، کروز کنترل تطبیقی، رادار خط خوان، اتوهلد، ترمز پارک برقی، استارت دکمه‌ای، سانروف برقی و 6 کیسه هوای 10 نقطه‌ای اشاره کرد.

نسخه فول این خودرو نیز به امکانات بیشتری چون گرم‌کن صندلی‌های جلو، تریم داخلی چرم، صندلی برقی راننده، نور بالای اتوماتیک، رانندگی بین خطوط خودکار، سنسور باران، فناوری LED چراغ‌ها و رادار نقطه کور مجهز شده است.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *