سامسونگ اخیرا گوشی تاشو گلکسی زد فولد ۵ را معرفی کرد و حالا ویدیوی مربوط به تست خمش آن منتشر شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

علاوه بر تست خمش، آزمایش خراش و شعله آتش نیز روی این گوشی انجام شده است. نمایشگر بیرونی این گوشی با شیشه پوشیده شده و توانسته تا سطح ۶ معیار Mohs را تحمل کند اما در سطح ۷ خراش‌های عمیق‌تری برداشته است.

نمایشگر داخلی این گوشی وضعیت متفاوتی دارد و به جای شیشه دارای پوشش محافظ پلاستیکی است. خراش‌ها روی این پوشش در سطح ۲ اتفاق می‌افتند و در سطح ۳ خراش‌های عمیق‌تری در آن ایجاد می‌شود. فریم گلکسی زد فولد ۵ از جنس آلومینیوم است و لولا و دکمه‌ها از جنس فلز هستند.

همچنین در تست آتش، لایه پلاستیکی محافظ نمایشگر پس از ۱۰ ثانیه قرار گفتن در معرض شعله ذوب شد، اما نمایشگر خارجی به لطف پوشش شیشه‌ای بیشتر طول کشید. حسگر اثر انگشت گوشی نیز پس از خراشیدن کار نکرد.

در تست خمش، وقتی گوشی را در حالت بسته خم می‌شود، هیچ آسیبی نمی‌بیند. همچنین وقتی باز می‌شود و به عقب خم می‌شود هیچ اتفاقی نمی‌افتد. نکته جالب اینکه، رقبایی مانند پیکسل فولد گوگل و موتورولا ریزر ۴۰ اولترا در تست خمش آسیب جدی دیده‌اند. اما گلکسی زد فولد ۵ با موفقیت این آزمایش را پشت‌سر گذاشته است.

منبع: Gsmarena


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *