بینگ چت؛ این شرکت تایید کرده است که چت ربات هوش مصنوعی مایکروسافت به مرورگرهای غیر مایکروسافت عرضه می شود، پس از گزارش های متعدد مبنی بر مشاهده بینگ چت در مرورگرهای وب گوگل کروم و سافاری اپل. این امر باعث می‌شود که Bing Chat، مانند سایر چت‌ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT، برای طیف وسیع‌تری از کاربران در دسترس باشد، زیرا قبلاً فقط برای کاربران محصولات مایکروسافت مانند برنامه موبایل Bing و مرورگر مایکروسافت اج در دسترس بود.
به گفته هوشیو، The Verge گزارش داد که Bing Chat مایکروسافت دیگر منحصر به مرورگر Edge نیست، زیرا اکنون در مرورگر وب کروم گوگل و مرورگر وب سافاری اپل در دسترس است. یکی از سخنگویان مایکروسافت به The Verge گفت: «در حال حاضر دسترسی به چت بینگ را در سافاری و کروم فراهم می‌کنیم، اما تنها گروهی از کاربران می‌توانند برای اهداف آزمایشی به آن دسترسی داشته باشند. پس از مراحل تست، بینگ چت برای کاربران بیشتری در دسترس خواهد بود.

تاکنون، برخی از کاربران به چت بینگ دسترسی پیدا کرده‌اند، اگرچه به نظر می‌رسد که این یک آزمایش کوچک بیشتر باشد. با این حال، محدودیت هایی برای استفاده از بینگ چت وجود دارد. ابتدا برای استفاده از BingChat باید یک حساب مایکروسافت داشته باشید. دوم، اگر از کروم یا سافاری استفاده می‌کنید، فقط می‌توانید تا 2000 کاراکتر در بینگ چت تایپ کنید، که کمتر از 4000 نویسه‌ای است که در مرورگر وب خود مایکروسافت، Edge استفاده می‌کنید. سوم، BingChat مکالمه را پس از پرسیدن پنج سوال به جای سی سوال، بازنشانی می کند. یعنی بعد از پرسیدن پنج سوال، برای ادامه چت باید یک مکالمه جدید باز کنید. در نهایت، هنگام استفاده از بینگ چت، مایکروسافت مدام از شما می خواهد که Edge را دانلود کنید.

برای توضیح بیشتر تفاوت‌های بینگ چت در مرورگرهای مختلف وب، در کروم و سافاری، فقط می‌توانید تا 2000 کلمه را در نوار جستجو تایپ کنید. اما اگر از مرورگر وب خود مایکروسافت به نام Edge استفاده می کنید، می توانید تا 4000 کلمه را در یک زمان تایپ کنید. بنابراین اگر نیاز به تایپ متن بیشتری در بینگ چت دارید، باید از Edge استفاده کنید یا اگر از کروم یا سافاری استفاده می‌کنید، درخواست خود را کوتاه کنید.

بینگ چت از فناوری به نام ChatGPT-4 OpenAI استفاده می کند که به کاربران امکان دسترسی رایگان به ویژگی های آن را می دهد. با این حال، این دستیار جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی دارای ویژگی‌های اضافی است که در ChatGPT-4 موجود نیست و به آن اجازه می‌دهد تا در پاسخ، داده‌های جستجوی Bing به‌روزتر و به‌روزتری را در اختیار کاربران قرار دهد. با این حال، ChatGPT-4 به طور کلی پاسخ‌های دقیق‌تری را ارائه می‌کند، اما منابع اطلاعاتی کمتری را به‌روز می‌کند. اخیرا مقاله ای منتشر شده که در آن ادعا شده است که قابلیت های ChatGPT-4 کاهش یافته است، اما برخی از کارشناسان با این نتیجه گیری مخالف هستند.
مایکروسافت علاوه بر عرضه Chat Bing برای سایر مرورگرها، حالت تاریک را نیز برای آن معرفی کرد که ظاهر موتور جستجو را تغییر می‌دهد تا استفاده از آن در شرایط کم نور آسان‌تر شود. برای فعال کردن این ویژگی، روی منوی گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و “ظاهر/تاریکی” را انتخاب کنید. با این حال، این ویژگی ممکن است هنوز برای همه کاربران در دسترس نباشد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *