در پنل «مسیریابی هوش مصنوعی در فضای بانکی» که در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی آلکامپ برگزار شد؛ رئیس کمیسیون هوش مصنوعی نصر با بیان اینکه در حال حاضر 500 تا 600 شرکت در حوزه هوش مصنوعی در ایران فعال هستند، بر لزوم برنامه ریزی و شفافیت در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، محمدرضا معبودیان، رئیس کمیسیون هوش مصنوعی نصر (اتحادیه رایانه) گفت: در بحث استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بانکداری باید به هوش مصنوعی صنعتی توجه شود. .

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در حال حاضر مشکلاتی در زمینه تولید داده و بانک های اطلاعاتی وجود دارد، اما با وجود این چالش ها انتظار می رود که این فناوری در حوزه بانکی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

معبودیان با بیان اینکه در حال حاضر 500 تا 600 شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی در ایران فعالیت می کنند، گفت: کشور در این زمینه فرصت های کافی دارد، اما نیازمند یک طرح تجاری مشخص و شفافیت در این بخش است. “این وجود دارد تا پتانسیل خود را به حداکثر برساند.

رئیس کمیسیون هوش مصنوعی نصر تاکید کرد: در حال حاضر صنعت بانکداری به بلوغ قابل توجهی رسیده است و پتانسیل خوبی در حوزه هوش مصنوعی برای دستیابی به دستاوردهای قابل توجهی در این زمینه وجود دارد.

معبودیان خاطرنشان کرد: شرکت های زیادی در صنعت چت بات فعال هستند که قابلیت های لازم را دارند اما در حال حاضر فاقد اطلاعات و داده های کافی هستند.

وی افزود: این شرکت ها برای بهبود و رشد نیاز به داده دارند و در این راستا رایزنی هایی با دولت انجام شده و همچنان در حوزه داده از این شرکت ها حمایت می کنیم.

وی به نحوه تعامل بانک ها با بخش خصوصی و استفاده از خدمات آنها پرداخت و خاطرنشان کرد: بانک ها نمی خواهند اطلاعات مشتریان خود را با شرکت های خصوصی به اشتراک بگذارند، بنابراین باید برای هر مشکل و چالشی که در صنعت وجود دارد به دنبال راه حل های اجرایی باشند. کشورهایی که در این زمینه حضور داشته باشند. با حل این مشکل، شرکت ها می توانند بستر خود را در بانک ها، پتروشیمی ها و نیروگاه هایی که در حال حاضر با این چالش ها مواجه هستند توسعه دهند.

به گفته رئیس کمیسیون هوش مصنوعی نصر، ارتقای زیرساخت ها در این حوزه چالش بزرگی نیست، اما ایجاد این بستر لازم می تواند هزینه بر باشد، بنابراین بانک ها باید زیرساخت های خود را در این حوزه ارتقا دهند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *