وال استریت ژورنال گزارش داد که Trades در حال از دست دادن کاربران به عنوان رقیب توییتر است. این خبرگزاری با استناد به داده‌های Sensor Tower اعلام کرد که تعداد کاربران فعال روزانه Trades در هفته دوم به 13 میلیون نفر کاهش یافته است که نسبت به اوج تعداد کاربران در 7 جولای 70 درصد کاهش نشان می‌دهد.

این در حالی است که تعداد کاربران فعال روزانه توییتر تقریباً 200 میلیون نفر است. با وجود کاهش تعداد کاربران Trades، هنوز خیلی زود است که این برنامه را شکست خورده بدانیم. بر اساس معیارهای دیگر می توان گفت که این اپلیکیشن همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

البته طبیعی است که یک اپلیکیشن جدید در ابتدای راه اندازی کاربران بیشتری داشته باشد. وال استریت گفت که مدیران متا برای کاهش احتمالی کاربران این اپلیکیشن برنامه ریزی کرده بودند و این کاهش را نگران کننده نمی دانستند.

تجارت هنوز بسیار جدید است و کامل نیست، بنابراین هنوز نمی توان در مورد سرنوشت آن اظهار نظر کرد. اینکه آیا این برنامه می تواند یک قاتل توییتر باشد یا متوسط ​​باقی خواهد ماند، هنوز مشخص نیست.

این اپلیکیشن در عرض چند روز پس از راه اندازی به 100 میلیون کاربر رسید و طبق data.ai سریع ترین اپلیکیشن در این زمینه بود. نحوه تغییر تعداد کاربران این پلتفرم را در جدول زیر مشاهده می کنید. Data.ai تخمین می زند که این اپلیکیشن تاکنون 185.32 میلیون بار دانلود تجمعی داشته است.

تم ها هنوز بسیاری از ویژگی های اصلی توییتر مانند شکلک ها، هشتگ ها و جدول زمانی را ندارند. اما خبر خوب برای Trades این است که طبق داده های Similarweb، کاربران جدید توییتر از 19 درصد در می 2022 به 16 درصد در می 2023 کاهش یافتند.

متیو پرینس، مدیرعامل کلودفلر، نموداری را منتشر کرد که نشان می‌دهد از ژانویه سال جاری، ترافیک توییتر در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها کاهش یافته است. همچنین، شرکت تجزیه و تحلیل وب SimilarWeb گزارش داد که در دو روز اول راه اندازی Trades، ترافیک توییتر نسبت به دو روز مشابه هفته قبل 5 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش داشته است.

با رشد کاربران Threads، ایلان ماسک و لیندا ایکارینو، مدیران عامل توییتر، معیار تعامل کاربر جدیدی را به اشتراک گذاشتند که نسبت به گزارش‌های ترافیک بالا کمی دلگرم‌کننده‌تر است. ماسک در صفحه خود نوشته بود که تعداد کل ثانیه های استفاده شده توسط کاربران توییتر از صفحه گوشی بر اساس گزارش های iOS و اندروید رکورد زده است.

منبع: Techcrunch


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *