01 اوت 1402 در 21:35

این تست سرعت راه اندازی اپلیکیشن Nothing Phone 2 را با آیفون 14 پلاس اپل مقایسه می کند.

Notting Phone 2 اخیراً به فروش رسید. اما کمبود تجهیزات با اسنپدراگون 8 نسل 2 بسیاری را ناامید کرد. با این حال، این آن را ارزان تر کرد. اما ظاهراً با وجود قدرت گرفتن از نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس که تراشه نسل قبلی کوالکام محسوب می شود، نوتینگ فون 2 از آیفون 14 پلاس چیزی کم ندارد. حداقل همانطور که این تست سرعت نشان می دهد.

تست سرعت Notting Phone 2 و Apple iPhone 14 Plus

نسخه اصلی Notting Phone 2 با 8 گیگابایت رم منتشر شد. اما نسخه ای که در این تست شرکت کرده است دارای 12 گیگابایت رم LPDDR5 است. از طرفی آیفون 14 پلاس دارای 6 گیگابایت رم است. اما علیرغم اینکه یک سال از عمرش می گذرد، همچنان یک گوشی پریمیوم است و حتی 200 دلار گرانتر از Notting Phone 2 است.

آزمایش کانال یوتیوب PhoneBuff نشان می دهد که Notting Phone 2 با بسیاری از برنامه ها از جمله Microsoft Word و برنامه ویرایش عکس Snapseed سریعتر اجرا می شود. البته در برخی موارد آیفون سریع‌تر بود و هنگام اجرای برنامه‌های بازی می‌توانست کمی از زمان از دست رفته را جبران کند.

اما پس از اجرای چندین اپلیکیشن، زمان 2 دقیقه و 1 ثانیه و 78 صدم ثانیه (2:01:78) برای Notting Phone 2 ثبت شد و این زمان برای iPhone 14 Plus 2 دقیقه و 5 ثانیه و 36 صدم ثانیه (2:05:36) بود.

در قسمت دوم تست، این اپلیکیشن ها مجددا اجرا شدند تا مدیریت رم گوشی و توانایی باز نگه داشتن اپلیکیشن ها در پس زمینه تست شود.

به لطف سیستم عامل iOS، گوشی های اپل همیشه به مدیریت عالی رم معروف بوده اند و حتی پرچمداران اندرویدی با ظرفیت رم کمتر را شکست داده اند. با این حال، در این تست شاهد چنین چیزی نیستیم و حتی آیفون 14 پلاس نیز نمی تواند برنامه Microsoft Excel را در پس زمینه باز نگه دارد.

با اشاره به اینکه Phone 2 این دو تست را با زمان کمتر از 2 دقیقه و 51 ثانیه انجام داد (2:50:85). اما تست آیفون 14 پلاس نزدیک به 2 دقیقه و 57 ثانیه (2:56:92) طول کشید. اختلاف 6 ثانیه برای چنین تستی کم نیست!

البته شاید اگر آیفون 14 پرو یا پرو مکس در مقابل گوشی جدید نوتینگ قرار می گرفت، شاهد نتیجه متفاوتی بودیم.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *