آنتروپیک، استارت آپ هوش مصنوعی تحت حمایت گوگل که توسط مهندسان سابق OpenAI تأسیس شده است، از نسل بعدی محصول شاخص هوش مصنوعی مبتنی بر ابر خود، یک مدل زبان بزرگ، رونمایی کرده است. این مدل زبان بزرگ Claude 2 نام دارد و با قابلیت های پیشرفته ای که دارد قادر است صدها صفحه متن و ساعت ها صدا را آنالیز کند. این مدل پیشرفته نسبت به مدل قبلی خود عملکرد بهتری دارد و می تواند پاسخ های طولانی تر، ایمن تر و هوشمندتر ارائه دهد.

طبق یک پست وبلاگ از Entropic، Claude 2 عملکرد بهتری داشته و می تواند پاسخ های طولانی تری ارائه دهد. این شرکت حتی یک وب سایت بتا عمومی را برای آزمایش این مدل راه اندازی کرده است، اما در حال حاضر تنها کاربران ایالات متحده و بریتانیا به دلیل “محدودیت ظرفیت” می توانند به آن دسترسی داشته باشند. با این حال، این وب سایت در آینده در دسترس همه کاربران در سراسر جهان خواهد بود.

کلود 2 بر اساس آخرین به روز رسانی مدل اصلی کلود است که در ماه می منتشر شد. این به روز رسانی توانایی کلود 2 را برای تجزیه متن از 9000 توکن به 100000 توکن افزایش داد که تقریباً به 75000 کلمه یا شش ساعت صدای رونویسی شده در هر پرس و جو ترجمه می شود. این بدان معنی است که این مدل زبان اکنون می تواند متون بزرگتر، از جمله تحلیل های تجاری یا فنی اسناد طولانی مانند گزارش های مالی یا مقالات تحقیقاتی را تجزیه و تحلیل کند. همچنین می تواند صداهای ضبط شده طولانی تری مانند پادکست ها را پردازش کند و خلاصه ای از محتوای آنها را ارائه دهد.

برای مثال، Cloud 2 می‌تواند صورت‌های مالی را با «دیجیتال‌سازی» (تبدیل آن‌ها به فرمت دیجیتال)، خلاصه کردن اطلاعات موجود در آن‌ها و توضیح معنای آن‌ها، تجزیه و تحلیل کند و در نتیجه امکان تحلیل ریسک‌ها و فرصت‌های استراتژیک در صورت‌های مالی را فراهم کند.

این مدل می تواند برای اهداف مختلفی مانند تجزیه و تحلیل مزایا و معایب قوانین جدید، بررسی اسناد قانونی و توسعه دهندگان و ایجاد یا اصلاح سریع یک پایگاه کد مورد استفاده قرار گیرد. اساساً، Anthropic’s Claude می‌تواند با خودکار کردن برخی از کارهایی که اگر به صورت دستی انجام شوند، زمان بیشتری می‌برند، در صرفه‌جویی در زمان و تصمیم‌گیری بهتر به مردم کمک کند.

بهبودهای کلود 2

علاوه بر این، آخرین نسخه کلود قابلیت های کدنویسی و ریاضی و همچنین استدلال پیشرفته را بهبود بخشیده است.

توسعه دهنده Cloud 2 Anthropic این مدل زبان را به یک همکار یا دستیار شخصی مفید و حامی تشبیه کرده است که می تواند خواسته شما را بفهمد و در بسیاری از وظایف به شما کمک کند. استارت‌آپ هوش مصنوعی Cloud 2 API را بدون هزینه اضافی برای کسب‌وکارهایی که از آن استفاده می‌کنند، ارائه می‌کند. با همان قیمت قبلی خود (Cloud 1.3).

ایمنی بهبود یافته در خروجی های مدل

آنتروپیک در حال بررسی مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) با چیزی است که آن را «هوش مصنوعی قانونی» می‌نامد. آنها شامل آموزش مدل های زبانی بزرگ برای پاسخ دادن به سؤالات حقوقی دشوار است و در عین حال از مجموعه ای از اصول و قوانین راهنمایی پیروی می کنند که آن مدل ها را کمتر در برابر حمله آسیب پذیر می کند. اگرچه هیچ مدلی کاملاً در برابر حملات مصون نیست، Entropic از تکنیک های امنیتی مختلفی برای بهبود دقت نتایج مدل خود استفاده می کند. این شرکت ادعا می کند که مدل Cloud 2 را با تکنیک های امنیتی مختلف، مانند تیم قرمز یا استخدام کارمندان برای یافتن نقاط ضعف در معماری امنیتی مدل، بهبود بخشیده است. اساسا، آنتروپیک در حال تحقیق در مورد روش هایی برای آموزش مدل های زبان بزرگ برای پاسخگویی بهتر به سوالات پیچیده حقوقی و در عین حال بهبود اقدامات امنیتی خود برای دفاع در برابر حملات سایبری است.

انسان شناسان همچنین «اصلاح خود اخلاقی» را آزمایش کرده اند، که در آن مدل های زبانی با استفاده از بازخورد انسان ها برای اصلاح خود و اجتناب از تولید پیامدهای مضر آموزش می بینند. محققان بر این باورند که این تکنیک به طور بالقوه می تواند به حل مشکل مدل های زبانی کمک کند که نتایج مغرضانه یا مضری تولید می کنند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *