ایلان ماسک به عنوان مالک توییتر با وضعیت بدی مواجه است و در حالی که سرمایه گذاری 44 میلیارد دلاری او در توییتر هنوز محقق نشده است، شرکت متا اپلیکیشن Trades را به عنوان رقیب توییتر معرفی کرده است. Trades به دلیل ادغام با اینستاگرام یک مزیت بزرگ دارد. اینستاگرام بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و تعداد زیادی از آنها به توییتر رفته اند.

ماسک امروز در توییتی خبر بد دیگری را منتشر کرد. وی گفت: همچنان نقدینگی منفی داریم که دلیل اصلی آن کاهش 50 درصدی درآمد تبلیغات و بدهی های کلان است. ما باید قبل از هر چیز به جریان نقدی مثبت برسیم.

ممکن است این خبر خوبی برای تبلیغ کنندگان توییتر نباشد. به نظر می رسد تغییراتی که ماسک در توییتر انجام داده است برای این شرکت هزینه داشته است. ماسک اخیرا تعداد توییت‌هایی را که کاربران می‌توانند در روز بخوانند محدود کرده است که باعث نارضایتی کاربران شده است. این بی ثباتی ها مطمئناً باعث عقب نشینی تبلیغ کنندگان می شود. با این حال، ماسک در ماه آوریل گفت که تبلیغ کنندگان در حال بازگشت به توییتر هستند و جریان نقدی توییتر به زودی مثبت خواهد شد. اما می بینیم که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

بر اساس گزارش Sensor Tower، درآمد تبلیغات توییتر در دو ماه اول سال جاری با کاهش 89 درصدی به 7.6 میلیون دلار رسیده است. این رقم در مقایسه با 71 میلیون دلاری که ده تبلیغ کننده برتر توییتر بین سپتامبر تا اکتبر سال گذشته، قبل از اینکه ماسک توییتر را بخرد، برای تبلیغات خرج کردند، کمرنگ است.

منبع: Phonearena


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *