امروز کمیسیون اروپا قانونی را تصویب کرد که به باتری های قابل تعویض در گوشی های هوشمند نیاز دارد. این قانون پس از تصویب پارلمان اروپا و هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا ظرف 20 روز پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه لازم الاجرا خواهد بود. از سال 2027 تمامی گوشی های هوشمند از جمله سری آیفون به باتری های قابل جابجایی مجهز می شوند تا کاربران بتوانند بدون نیاز به ابزار خاصی آنها را تعویض کنند.

طبق قانون فوق الذکر، اپل و سایر شرکت ها باید تا چند سال دیگر استفاده از باتری های غیر قابل جابجایی را در گوشی های خود متوقف کنند، زیرا این شرکت به دستور اتحادیه اروپا مجبور به استفاده از پورت USB در تلفن های نسل بعدی خود شد. برخی باید از C استفاده کنند. استفاده از باتری های قابل جابجایی در گوشی های هوشمند به مصرف کنندگان کمک می کند تا کنترل بیشتری بر محصولی که خریداری می کنند داشته باشند.

بدون شک قانون جدید اتحادیه اروپا فرصت جدیدی برای درآمدزایی اپل ایجاد خواهد کرد، زیرا این شرکت اکنون می تواند باتری گوشی های خود را بفروشد. این قانون همچنین با هدف اپل برای ارائه تلفن های بدون پورت همخوانی دارد، زیرا کاربران اکنون می توانند باتری گوشی را بدون نیاز به شارژ آن تعویض کنند. به طور کلی، به نظر می رسد تصمیم جدید اتحادیه اروپا صنعت گوشی های هوشمند را متحول خواهد کرد.

منبع: Gizmochina


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *