ChatGPT اکنون می تواند کد را اجرا کند، نه فقط آن را تولید کند. این ویژگی به ChatGPT اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل و تجسم دقیق داده ها را بدون نیاز به نوشتن کد توسط کاربران انجام دهد. این ویژگی جدید تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها را سریعتر و در دسترس کاربران بدون تجربه کدنویسی می کند.

پروفسور وارتون، ایتان مولک، از این ویژگی برای ادغام، تمیز کردن و تجزیه و تحلیل دو مجموعه داده با استفاده از مفسر کد ChatGPT استفاده کرد.

به گفته هوشیو، ChatGPT برای مدت طولانی قادر به تولید کد و متن کد مانند بوده است، اما تاکنون قادر به اجرای کد یا برنامه نبوده است. در این راستا، OpenAI یک مفسر کد را معرفی کرده است که به ChatGPT توانایی اجرای کد را می دهد.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که این ابزار فقط برای توسعه دهندگان مفید است، Code Interpreter در واقع برای طیف وسیع تری از افرادی که می خواهند تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها را انجام دهند اما دانش کدنویسی عمیقی ندارند، در دسترس و مفید است.

معمار راه حل دنیس لیتون در یک پست وبلاگی در Medium نوشت: “این ابزار یک راه آسان برای مدیریت مجموعه داده های بسیار بزرگتر ارائه می دهد و می تواند توسط افرادی با تجربه کم یا بدون تجربه کدنویسی استفاده شود.” “این ابزار می تواند به کاربران کمک کند تا مستقیماً از داده های خود سؤال بپرسند.”

در پاسخ به این سوال که چرا این توانایی مهم است؟ او می‌گوید زیرا به کاربران اجازه می‌دهد تا از مدل‌های زبان در مقیاس بزرگ (LLM) مانند GPT در ترکیب با قابلیت‌های برنامه‌نویسی سنتی به روشی ساده و در دسترس استفاده کنند، بدون اینکه نیازی به نوشتن کد برنامه‌نویسی یا تنظیم محیطی برای آن باشد.

مفسر کد چگونه کار می کند؟

OpenAI ابزار مفسر کد داخلی خود را به عنوان یک افزونه برای مشترکین ChatGPT Plus ارائه می دهد.

با کمک این افزونه، کاربران ممتاز می توانند کدهای پایتون را راحت تر بنویسند و اجرا کنند. کاربران همچنین می‌توانند یک فایل آپلود کنند و از ChatGPT بخواهند که داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند، نمودار ایجاد کند، فایل‌ها را اصلاح کند و مسائل ریاضی را حل کند.

فایل‌های آپلود شده در ChatGPT در یک پنجره چت برای استفاده با Code Interpreter باقی می‌مانند. یعنی اگر فایلی را برای استفاده در یک صفحه ChatGPT آپلود کنید و سپس از آن پنجره چت خارج شوید، ChatGPT به طور خودکار فایل را حذف می کند. علاوه بر این، فایل های تا 100 مگابایت را می توان در ChatGPT Plus آپلود کرد.

ChatGPT با یک ترمینال تعاملی ارائه نمی شود، بنابراین نمی تواند کدی را اجرا کند که شامل ورودی مستقیم کاربر باشد، به این معنی که توسعه دهندگان باید خروجی تولید شده توسط ChatGPT را بگیرند و آن را در محیط محلی Python خود اجرا کنند تا کد به درستی کار کند. برآورده کند


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *