این نرم افزار یکی از بهترین و قدیمی ترین نمایشگر و ویرایشگر تصویر در ویندوز است. آن را مرور می کنیم و با دقت یاد می گیریم. برای اهداف این مقاله، ما از لایت روم و فتوشاپ به عنوان پایه مقایسه استفاده خواهیم کرد.

بیایید مراحل معمولی که این نرم افزار برای آنها استفاده می شود را از دیدگاه یک عکاس مبتدی و همچنین شخصی که تازه وارد نرم افزار شده است، مرور کنیم.

1. برنامه را اجرا و نصب کنید

راه اندازی و نصب بسیار استاندارد است. شما باید یک حساب کاربری را به عنوان بخشی از فرآیند نصب تنظیم کنید (ما سعی کردیم از این مرحله رد شویم، اما زمانی که انجام دادیم، نصب برنامه متوقف شد). سپس یک مرحله ثبت نام اضافی با تأیید ایمیل لازم است. با این حال، پس از انجام این کار، دیگر هیچ مانعی برای استفاده یا اجرای برنامه وجود ندارد.

شما می توانید انتخاب کنید که برنامه در کدام درایو/دایرکتوری/پوشه نصب شود، و اگر می خواهید از مسیر نصب غیر استاندارد استفاده کنید.

برنامه قاب عکس (5 تا از بهترین ها + لینک دانلود)

2. طرح اولیه

این تنظیمات پیش‌فرض پس از باز کردن برنامه هستند و روی Picture Library View و Control Mode تنظیم شده‌اند. حالت ها در سمت راست در بالای صفحه قرار دارند و دسترسی به عملکردهای مختلف را فراهم می کنند. حالت هایی که در این مقاله به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد عبارتند از Manage، Snapshot، Preview، Develop و Edit.

در سمت چپ زیر منوی File سه تب وجود دارد. ابتدا قسمت Folders وجود دارد که ساختار فایل پیش فرض است. سپس یک بخش کاتالوگ وجود دارد که در آن می توانید تصاویری را که بر اساس تعداد یا رنگ مرتب شده اند مرور یا مرتب کنید. می توانید تگ های رنگی را که قبلاً روی تصاویر در لایت روم اعمال کرده اید انتخاب کنید.

برای انتخاب پوشه و نمایش تصاویر می توانید با بازگشت به برگه پوشه ها به کاتالوگ بازگردید. با انتخاب یک تصویر، می توانید آن را بر اساس عدد یا رنگ رتبه بندی کنید.

بسیار مفید: ویرایش عکس ها در فتوشاپ (5 روش برای مبتدیان)

مشاهده و کنترل حالت ها

در حالت Manage به تب Folders برگردید، اگر تصویری را انتخاب کنید، داده EXIF ​​و هیستوگرام در پانل پایین سمت چپ ظاهر می شود. پانل سمت راست با تمام ابرداده ها ظاهر می شود که می توانید به تصویر امتیاز دهید.

حالت عکس سه راه مختلف برای مشاهده تصاویر ارائه می دهد. در گوشه پایین سمت راست سه عدد وجود دارد. 7، 31 و 365 – با اینها می توانید بر اساس هفته، ماه یا سال مرتب کنید. تصویر بالا تصاویر مرتب شده بر اساس سال را نشان می دهد. شما می توانید به صورت بصری در تمام تصاویر خود حرکت کنید.

اگرچه می‌توانید به راحتی بین حالت‌های Photos و Manage جابجا شوید، اما اگر می‌خواهید به حالت View بروید، باید روی یک تصویر در حالت Photos کلیک کنید تا باز شود. با دوبار کلیک کردن روی یک تصویر در این حالت، آن به طور خودکار در حالت پیش نمایش باز می شود.

حالت پیش‌نمایش شبیه به Adobe Bridge است، که در آن یک نوار فیلم برای مشاهده تصاویر در پایین و برخی از ویژگی‌های ویرایش اولیه در نوار ابزار سمت چپ درست بالای تصاویر کوچک دارید.

با توجه به اینکه در این مرحله هیچ ویرایش تصویری انجام نمی شود و ابزارها توابع اولیه خودکار هستند، ممکن است نخواهید کاری در اینجا انجام دهید.

حالت توسعه

Develop Mode یک ویرایشگر خام است که بسیار شبیه لایت روم است، با این تفاوت که پنل ویرایش در سمت چپ قرار دارد. با این حال، می توان آن را سفارشی کرد و در صورت تمایل به سمت راست منتقل کرد.

حالت ویرایش

حالت ویرایش یک ویژگی ویرایش پیشرفته است. در اینجا لایه‌ها، ماسک‌ها، متن و سایر ویژگی‌هایی که معمولاً در فتوشاپ یافت می‌شوند را خواهید دید. پالت ابزار در سمت چپ ابتدا در بالای تصویر قرار دارد.

اگر مجوز دائمی خریداری نکرده باشید، حالت 365 گزینه های مجوز اشتراک را ارائه می دهد.

در اینجا 11 بهترین نرم افزار طراحی گرافیک و ویرایش عکس در جهان آورده شده است

حالت داشبورد

این حالت راه های جالبی برای درک اطلاعات پایگاه داده ارائه می دهد. مانند تعداد فایل هایی که دارید، کدام دوربین بیشتر استفاده می شود. همچنین فراتر از داده‌هایی که ارائه می‌کند قابل ویرایش نیست، بنابراین نمی‌توانید مواردی مانند فاصله کانونی یا دیافراگم لنزی را که معمولاً استفاده می‌کنید پیدا کنید.

آخرین حالت، مرکز پیام است.

به طور خلاصه – سه راه مختلف برای مشاهده تصاویر، ویرایشگر خام، ویرایشگر پیشرفته و سایر ویژگی های کمتر مرتبط وجود دارد.

3. تصاویر را به برنامه وارد کنید

ما فایل‌های تصویری خود را در NAS (ذخیره‌سازی متصل به شبکه) ذخیره کردیم، بنابراین آزمایش کردیم که آیا می‌توان آنها را توسط نرم‌افزار پیدا کرد، زیرا برخی از برنامه‌ها با عملکرد NAS مشکل دارند.

خبر خوب این است که ACDSee تصاویر NAS را با سرعت بارگیری سریع پیش نمایش پیدا کرد. همچنین هنگام وارد کردن و مشاهده عکس ها به طور قابل توجهی سریعتر از LR بود.

بنابراین انجام تست واردات تصویر ضروری بود.

File > Import > From Device تشخیص داده است که کارت CF به رایانه متصل است و پنل واردات امکان پیش نمایش تصویر، انتخاب تصویر، انتخاب مقصد و تغییر نام فایل را فراهم می کند. باز هم، بررسی تصویر بسیار سریع بود.

با کلیک بر روی Import یک کادر خاکستری روشن در گوشه پایین سمت راست با نوار پیشرفت باز می شود که در هنگام وارد کردن تصاویر در میان تمام تصاویر چرخه می شود. ما 28 تصویر وارد کردیم که کمتر از یک دقیقه طول کشید.

پس از اتمام، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید تصاویر وارد شده را مشاهده کنید. برای مشاهده تمام تصاویر، روی Yes کلیک کنید تا به پوشه تصاویر بروید.

4. تصویر خام را در حالت Develop ویرایش کنید

حالت توسعه بسیار شبیه به Lightroom طراحی شده است. پنل ویرایش به طور پیش فرض در سمت چپ است، اما ما آن را به سمت راست منتقل کرده ایم. هیستوگرام با عناصر مختلف آن در رنگ های مختلف قابل مشاهده است، اما نمی توانید روی آنها کلیک کنید و آنها را در خود هیستوگرام جابجا یا ویرایش کنید.

پنل اصلی ویرایش Tune و بقیه جزئیات (شارپنینگ، کاهش نویز)، هندسه (پرسپکتیو، اصلاحات لنز و برش) و تعمیر (Heal and Clone) هستند.

دانلود: 12 برنامه برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

در تصویر خیلی واضح نیست، اما اشکال سفید با مثلث پایین، لغزنده هستند و شما آنها را برای انجام تنظیمات حرکت می دهید. همچنین می توانید اعداد را تغییر دهید یا روی فلش ها کلیک کنید. اگر روی نوار دوبار کلیک کنید، تنظیم مجدد نمی شود زیرا کل نوار فعال است.

تصویر بالا با تنظیمات قابل مشاهده به اضافه چند پانل دیگر ویرایش شده است. به طور کلی، ما آن را کمی تهاجمی‌تر از LR یافتیم، بنابراین اگر رویکرد ظریف‌تری را ترجیح می‌دهید، با لغزنده‌ها ظریف‌تر رفتار کنید.

زغال اخته اصلی در تصویر ما یک جای زخم در جلو داشت، بنابراین تصمیم گرفتیم ویژگی Heal را آزمایش کنیم. اگرچه کمی کند بود و به نظر می رسید که آن را در مراحل انجام می دهد، اما از اینکه چقدر خوب کار می کرد شگفت زده شدیم. با مشاهده 100%، نقاط آبی در تصویر وجود دارد که در صورت چاپ کمی غیرطبیعی به نظر می رسند، اما در یک نگاه معمولی (یا مشاهده آنلاین) مشخص نیست که تصویر بهبود یافته است. این برنامه می تواند این کار را بسیار بهتر از LR6 انجام دهد.

ما همچنین موارد دیگر را در حالت توسعه آزمایش کردیم. گزینه ای برای کپی و چسباندن تنظیمات بین تصاویر وجود دارد، می توانید یک وینیت اعمال کنید و تنظیمات آن را تغییر دهید.

چندین گزینه برای ذخیره تصویر وجود دارد. انجام شد گفتگوی Save یا Save As را به عنوان تابع ذخیره فایل استاندارد ویندوز باز می کند. Save یک کادر کشویی را برای ذخیره به عنوان، ذخیره به عنوان کپی یا صادرات به شما می دهد.

گزینه Export پنجره ای را باز می کند که در آن می توانید مواردی مانند مقصد، تغییر نام، قالب و اندازه را انتخاب کنید. مشابه ویژگی صادرات در لایت روم.

بسیار کاربردی: روش کاهش ده برابر سایز هر عکس بدون افت کیفیت

5. حالت ویرایش – لایه ها و گزینه های دیگر

حالت ویرایش جایی است که می توانید نوع ویرایشی را انجام دهید که معمولاً فتوشاپ برای آن استفاده می شود. از لایه ها، ماسک ها، لایه های تنظیم، متن و موارد دیگر پشتیبانی می کند. ما چند پانل را به اطراف منتقل کرده ایم تا فضای کاری را بیشتر آشنا کنیم، اما در غیر این صورت تصویر بالا تنظیمات اولیه حالت ویرایش را نشان می دهد.

یکی از ویژگی های جدید حالت ویرایش، Actions است که به نظر می رسد ترکیبی از LR Presets و PS Actions باشد. آنها فقط در حالت ویرایش در زیر ابزارها در دسترس هستند. چندین دسته مختلف وجود دارد و مرورگر پیش نمایش ایده ای از نتیجه نهایی را ارائه می دهد.

نحوه حذف متن از عکس ها با فتوشاپ (روش ساده)

برای اعمال، play را فشار دهید. این افکت مستقیماً روی لایه پایه اعمال می شود که کمی محدود است زیرا به هیچ وجه نمی توانید آن را ویرایش کنید. افزودن یک لایه خالی و اعمال بر روی آن کار نمی کند، که مایه شرمساری است زیرا می توانید ویرایش ها را به این ترتیب در لایه اکشن اعمال کنید.

برای مقایسه، تصویر را با افزودن چندین لایه بافت و پوشاندن بافت سنگین با یک براش نرم برای جلوه نرم‌تر، به صورت دستی ویرایش کردیم.

یکی از محدودیت‌های اضافه کردن دستی لایه‌های بافت این است که نمی‌توانید آنها را از یک نمونه باز در Windows Explorer بکشید و رها کنید، اما با فتوشاپ می‌توانید.

هنگامی که برای ذخیره فایل آماده شدید، File>Save/Save As/Save as a Copy/Export را انتخاب کنید.

6. نظرات کلی

از منظر مبتدی، برای افرادی که تازه کار عکاسی می کنند و تازه وارد ویرایش می شوند، ACDSee Photo Studio Ultimate 2022 مزایای زیادی دارد:

  • به عنوان یک مجوز مستقل دائمی یا به عنوان اشتراک در دسترس است.
  • مدیریت تصویر، ویرایش خام و ویژگی های ویرایش پیشرفته را ارائه می دهد.
  • برای یک مبتدی، تمام ویژگی هایی که ممکن است در یک برنامه به آن نیاز داشته باشید را دارد.
  • ویرایشگرهای تصویر ساده ترین برنامه ها برای یادگیری و استفاده نیستند، اما این آنها را پیچیده تر نمی کند.
  • در مقایسه با سایر برنامه های محبوب موجود در بازار، آشناتر به نظر می رسد.

شما باید یکی از این موارد را داشته باشید: 6 بهترین ویرایشگر ویدیو برای ویندوز + دانلود

به عنوان یک کاربر پیشرفته لایت روم و فتوشاپ، ما ترجیح می دهیم چند کار را انجام دهیم:

  • از نظر بصری، رنگ پس‌زمینه خاکستری تیره‌تر از آنچه ما ترجیح می‌دهیم است، و یافتن گزینه‌ای برای تغییر آن آسان نیست.
  • هنگام افزودن تصاویر یا بافت های دیگر، پیدا کردن آنها در مانیتور دوم با استفاده از Windows Explorer و کشیدن آنها روی تصویر آسان تر است. این کار در فتوشاپ آسان است، اما ACDSee آن را در حالت Develop و فقط در لایه ها اجازه نمی دهد. دکمه ای برای اضافه کردن فایل به صورت لایه وجود دارد که راه حل خوبی است.
  • در حالت توسعه می‌توانید مانیتور دوم را برای مشاهده تصویر انتخاب کنید، اما در نمای اصلی تصویر ثابت می‌ماند و هیچ یک از تغییراتی را که ما در تصویر ایجاد کرده‌ایم منعکس نمی‌کند.
  • اگر در حالت ویرایش هستید و لایه ها را روی یک تصویر اعمال می کنید، نمی توانید به حالت توسعه بازگردید مگر اینکه آن را صاف کنید. این واقعاً یک شکایت نیست، فقط کمی متفاوت از آنچه انتظار می رود کار می کند.

نتیجه

قیمت کامل نرم افزار 149.99 دلار برای مجوز دائمی مستقل و همچنین شامل یک آزمایش 30 روزه رایگان است. همچنین یک اشتراک ماهانه (یا سالانه) ارائه می دهد که امکان استفاده در حداکثر پنج دستگاه، به روز رسانی و ذخیره سازی ابری را فراهم می کند. قیمت اشتراک بسته به استفاده شخصی یا تجاری متفاوت است.

با قیمت یکبار مصرف کمتر از 150 دلار، یک عملکرد مدیریت تصویر، یک ویرایشگر تصویر خام با ویژگی ها و عملکردهای بسیار، و ویرایش پیشرفته از طریق لایه ها، ماسک ها، لایه های تنظیم و سایر موارد اضافی را ارائه می دهد.

از دست ندهید: 7 نرم افزار حرفه ای ویرایش عکس برای کامپیوتر

ACDSee Photo Studio Ultimate 2022 چیزهای زیادی برای ارائه به مبتدیان در عکاسی یا ویرایش دارد. این برنامه در مقایسه با سایر برنامه ها دارای ویژگی های عجیب و آزاردهنده ای است، اما چیزی که استفاده از آن را دشوار نمی کند.

به عنوان یک بسته اولیه مفید است. قیمت مناسبی دارد و همه چیزهایی را که ممکن است نیاز داشته باشید در یک مکان ارائه می دهد و استفاده و مدیریت آن را برای مبتدیان انعطاف پذیر و آسان می کند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *